Klimatizace

Nepečujete o svou klimatizaci v bytě? Ohrožujete nejen ji, ale i sebe

V letním období přijde klimatizace vždycky vhod a nezáleží na tom, zda v autě, kanceláři, či vaší domácnosti. Obzvlášť v bytech, kde teplota v letních měsících dosahuje až nepříjemných výšek, pouští lidé klimatizaci během celého dne. Čím častěji ji však používáte, tím spíše byste neměli zapomínat na její pravidelný servis. V případě, že servis odložíte na další dobu neurčitou, riskujete nejen funkčnost klimatizace, ale také i svoje zdraví.

Zanesená a neudržovaná klimatizace způsobuje vyšší spotřebu energie při jejím provozu a také může velmi rychle dojít k jejímu poškození. Kromě toho se v klimatizaci nachází velké množství plísní a bakterií, které vám mohou způsobit nejednu zdravotní komplikaci. Nepodceňujte tedy pravidelnou kontrolu a výměnu některých částí, protože v opačném případě vás to může stát mnohem více, než koupi nového chladicího zařízení.

Filtry

Vždy záleží na tom, jaký druh používáte. Brněnští odborníci na servis klimatizací radí, že pokud máte zařízení s venkovní jednotkou, měli byste filtry čistit minimálně jednou až dvakrát ročně. Pokud však máte nástěnnou klimatizaci, je potřeba filtry pročistit jednou za měsíc. To jak rychle se filtry zanášejí, záleží na prašnosti v dané místnosti.

Výparník

Výparník se nachází až za samotnými filtry, proto je mnohdy obtížnější se k němu dostat. K jeho vyčistění je však zapotřebí speciálních sprejů, které jsou k dostání ve specializovaných obchodech.

Dezinfekce

Znečištěné prostory klimatizace jsou plné škodlivých mikroorganismů, které vám mohou způsobit nejen pálení a slzení očí, ale také spustit alergii. Abyste těmto nepříjemnostem předešli, používejte k čistění dezinfekční přípravky.

Profesionální servis

Pro svůj vlastní klid, přenechejte servis na skutečných odbornících, kteří se v oboru pohybují již řadu let a udělají veškerou práci za vás.

Zdroj náhledového obrázku: klimaspol.eu

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *