Podkroví

Chcete vybudovat podkrovní byt? Zvažte všechny klady a zápory

Byty nacházející se v podkroví se v současné době považují za jedno z nejmodernějších způsobů bydlení. Tento druh bydlení láká zejména mladé lidi, kteří jsou fascinováni zkosenými a atypickými tvary stěn, které jim umožňují vybudovat útulné a originální útočiště. Ač si však myslíte, že je podkrovní bydlení snem bez jediné chybičky, jste na omylu. Špatné konstrukční řešení může s vaším snem o pohádkovém bydlení pěkně zamávat. Ještě předtím, než se do půdní vestavby s vervou pustíte, přečtěte si následující řádky, ve kterých vám prozradíme, jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Výhody

Největší předností podkroví jsou nestandartní dispozice bytu, díky kterým si můžete pohrát s vybavením a doplňky, a vytvořit tak jedinečné místo, které bude odpovídat všem vašim požadavkům. Díky střešním oknům si nemusíte lámat hlavu s nejrůznějším osvětlením, jako tomu bývá v běžných bytových jednotkách, které musí složitě přemýšlet, jak prosvětlit jednotlivé místnosti. S dostatkem přirozeného světla můžete dosáhnout také nižších účtů za elektřinu.

Nevýhody

Bohužel mají podkrovní byty i své zápory. Hlavním z nich je neúnosné horko především v letních měsících. Jelikož na střechu dopadají přímé paprsky, bývá v létě uvnitř až k nevydržení. Naštěstí se tento problém dá jednoduše vyřešit, a to klimatizací.

Pokud bude půdní vestavba špatně zaizolovaná, mohlo by vám do bytu při dešti zatékat, což by velmi přispělo k vzniku nepříjemných plísní.

Řešení existuje

Pokud se podkrovního bydlení nechcete vzdát, svěřte jeho vybudování raději zkušeným odborníkům. Předejdete tak chybám, kterých byste se při budování mohli dopustit, a které by vám následně znepříjemňovali život. Kvalitní a spolehlivé společnosti provádějící komplexní realizaci půdních vestaveb včetně zednických prací naleznete i ve Zlíně.

Zdroj náhledového obrázku: sadrokartony-hlavicka.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *