Krbová kamna

Vybíráme krbové nářadí

Obsluha krbu, krbových kamen, anebo jakéhokoli jiného otevřeného ohně se neobejde bez manipulace. Je jasné, že do interiéru vytápěcího zařízení musíte pravidelně přikládat a naopak také vynášet uhlíky a popel. I proto byste měli pouvažovat o nákupu klasického krbového nářadí. To je dnes k dispozici ve spoustě různých variant, které mohou být jak funkčně, tak i designově značně povedené. Podívejme se tedy na možnosti, jež se vám v tomto ohledu nabízejí. Společně se přesvědčíme o tom, že je těchto alternativ hodně.

Rozměry jsou individuální

Začít bychom měli především rozměry krbového nářadí. Ty mohou být zcela individuální. Záleží pouze na vás samotných, jak velké nástroje potřebujete. Optimální je nenakupovat nějaké rozměrově hodně velké nářadí, jelikož vám bude v interiéru zbytečně zavazet. Při práci u krbu navíc prakticky vždycky klečíte, nebo dřepíte, takže obsluha s velkými kusy nářadí by byla značně namáhavá a výsledek nulový.

Jaké nářadí je třeba

Dalším důležitým aspektem je jmenování jednotlivých kusů nářadí, které jsou zapotřebí. Prvně jmenovaným musí být nutně lopatka. Právě na ni dáváte uhlíky a nejrůznější další zbytky, které od krbu odpadnou. Zapomenout nelze ani na hák, jímž dokonale rozvrtáte celé topeniště, když potřebujete, aby oheň hořel rovnoměrně, anebo aby úplně uhasl. Posledním kouskem náčiní by měla být malá metlička nebo smetáček. Když je třeba uklidit kolem kamen, máte všechno vždy po ruce.

A design?

Zapomenout nelze ani na design nástrojů. Optimální je, když nakoupíte set, v němž jsou minimálně všechny tři nástroje při sobě. Dnes se prodávají hezké kovové stojany, které lehce dáte vedle krbu, a budou vypadat perfektně. Celkový vzhled interiéru tak dokonale doladí. Není od věci volit nástroje v nerezu anebo v tmavém kovu. Pokud jsou doplněny dřevěnými prvky, vypadají také zcela inovativně a zajímavě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *