Neodymové magnety si své místo v domácnosti určitě najdou

Neodymové magnety

V každé domácnosti potřebujete kvalitní háčky, které budou opravdu držet. Když se nezavírají dveře, vyplatí se pořídit mechanismus, jenž je dokáže držet otevřené. Určitě stojí za to mít pořádek i v dílně. Vše si většinou vyžaduje nejrůznější mechanismy a zařízení, která jsou vcelku drahá. I proto si pořiďte neodymové magnety. Právě ty totiž dokážou vyřešit všechny jmenované situace a v interiéru jsou užitečné i při mnohých dalších úkonech. Představme si je tedy podrobněji a poukažme na možnosti jejich využití.

Megnetické úchyty

Zdroj obrázku: silne-magnety.cz

Neodymové magnety se představují

Neodymové magnety jsou úplně nejsilnější ze všech, a to díky svému složení. Vznikající totiž sloučením třech chemických prvků, jimiž jsou železo, bor a právě neodym. Obrovská magnetická síla, jíž disponují, je schopna zajistit, že unesou až stonásobek své vlastní hmotnosti. Cenově vyjdou výhodněji než jejich předchůdci, jimiž byly samarium-kobaltové a feritové modely. Díky antikorozní úpravě, poplastování anebo pozinkování také vydrží maximálně dlouhou dobu. Určitě se vyplatí i nějaké hezká magnetická barva.

Neodymové kostky drží dokonale

Máte na zahradním stolku ubrus, který má při větších větrných poryvech tendenci odlétnout i při uchycení za pomocí standardních kovových spon a nevíte si rady? Pořiďte si magnety ve tvaru kostky a máte vyhráno. Můžete si být jisti, že ubrus zůstane na svém místě i při silnějším větru! Neodymové kostky dokážou bez problémů udržet i papír na kovové ploše nástěnky, zárubně anebo čehokoli kovového.

Neocube

Zdroj obrázku: silne-magnety.cz

Další využití magnetismu v interiéru i exteriéru

Možností využití mají silné magnety v domácnosti mnohem více. Vynikající jsou i při vytahování nejrůznějších kovových předmětů z děr a nepotupných míst. Stačí pouze magnet přivázat na provázek a spustit do blízkosti šroubku nebo jiného kovového předmětu. Sloužit mohou i jako vynikající dětské hry. Skládání magnetických kuliček do různých útvarů si děti mohou procvičovat své dovednosti a prostorovou představivost.

Zdroj náhledového obrázku: silne-magnety.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.