Domácí mýdlo

Domácí výroba mýdla: Proč to nevyzkoušet?

Mýdlo je nedílnou součástí hygieny nás všech, a tak není od věci pořídit si nějaké originální. Jestliže v obchodě nenarazíte na takové, které by se vám líbilo, vyplatí se domácí výroba mýdla, která není nijak náročná. Tedy alespoň v případě našeho malého návodu, jímž se můžete řídit. Podívejme se tedy, jaký má výroba domácího mýdla postup. Ještě před tím si uvedeme základní pomůcky, jež budeme k tomuto procesu potřebovat.

Co budeme potřebovat

Výroba domácího mýdla vyžaduje specifické suroviny. Jsou jimi:

–          speciální mýdlová hmota na výrobu mýdla

–          barvy na mýdlovou hmotu

–          vonná esence určená primárně do svíček

–          silikonové formičky na mýdlo

–          velký a malý hrnec

–          pevné dlouhé špejle

–          nejrůznější výzdoba typu mušlí, lístku apod.

Postup při výrobě domácího mýdla

Když máme všechny ingredience, v podstatě nepotřebuje výroba domácího mýdla návod. Mýdlová hmota se totiž rozehřeje ve vodní lázni. Hmotu budeme mít v krabičce či sáčku, stojí okolo 150 korun. K rozpouštění mýdlové hmoty v malém hrnci vloženém do velkého trvá přibližně 10 minut. Pak přidáme nejen barvy, ale i vonné esence, které dodají mýdlu tu správnou vůni. Pokud budete chtít mít opravdu originální domácí mýdlo, vyplatí se využít ještě nějakých ozdob, které z něj učiní skutečný originál se vším všudy. Tuhnout bude cca jednu hodinu.

Další tipy

Jestliže chcete mít zdobení nejen na povrchu, odkud se brzy odloupne, můžete klidně nalít do formičky polovinu hmoty, následně položit ozdobu a pak ji teprve zalít. Ozdoba tak bude uprostřed a vy se k ní dostanete až po spotřebování minimálně poloviny mýdla. Určitě není od věci vyrobit i nějakou zajímavou krabičku, v níž bude mýdlo umístěno. Dárek pro přítele nebo přítelkyni tak dostane ještě jeden rozměr. Vše bude vypadat maximálně noblesně a skvostně. Obdarovaný bude maximálně spokojený.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *