Magnetický úchyt

Neodymové magnety a jejich multifunkční využití v domácnosti

Ohromná magnetická síla, kterou přináší neodymové magnety, se hodí nejen v průmyslu, ale i v domácnosti. Výrobci různé elektroniky, automobilů anebo jakýchkoli jiných spotřebičů již dávno poznali, že jsou pro ně neodymové magnety nepostradatelné. I u vás doma může být jejich využití každodenní. Představme si je tedy podrobněji a podívejme se na to, kde jejich služby oceníte nejvíce.

Magnetické úchytyMagnetické úchyty

Udrží až stonásobek své hmotnosti

I jeden z největších siláků ve zvířecí říši mravenec je schopen unést pouze padesátinásobek své vlastní hmotnosti. Neodymové magnety, jejichž základem je slitina neodymu, železa a boru, dokážou udržet až tisícinásobek své vlastní váhy. U některých je možné, že udrží dokonce ještě jedenkrát více, tedy dvoutisícinásobek. Vyznačují se permanentním magnetismem, takže se chytí a nepustí!

Skvělý služebník v interiéru i exteriéru

Velmi silné magnety jsou vhodné například jako součást zavírání skříně. Dveře se díky nim v žádném případě samotné neotevřou. Připevnit jejich prostřednictvím můžete velmi pohodlně i sítě proti hmyzu do oken nebo francouzských dveří. Potřebujete-li přitáhnout jakékoli kovové předměty, nenajdete jednodušší způsob. Perfektně přichytí rozsypané špendlíky, šroubky či matky. Spadnou-li vám klíče do kanálu nebo jiných nepřístupných míst, jednoduše je takto vytáhnete. Výborný je i magnetický držák na nože v kuchyni.

Magnetická stavebnice NeoCubeMagnetická stavebnice NeoCube

Spousta dalších využití

Výbornou volbou je i magnetický věšák, který přichytíte například ke kovové tyči anebo zárubním u dveří. Vytvořit lze ze speciálních neohmových magnetů také slušivý náramek. Zapomenout nelze ani na speciální sestavu NeoCube. Přichytit lze pomocí magnetů klidně i fotografie z dovolené nebo výtvory vašich dětí. Vybrat si jakékoli zmiňované magnety můžete u společnosti Unimagnet, která jich má až 500 000 skladem. Jejich prodejem se zabývá více než 7 let a volit je možné z jakýchkoli tvarů dle vaší libosti.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *