Kuchyňské obklady

Kuchyňské obklady z hlediska formátů a vzorů

Kuchyňské obklady jsou velmi důležitou součástí kuchyňského prostoru. Pokud i vy momentálně uvažujete o volbě toho správného formátu obkladu a materiálu, pak jste na správné adrese. Poradíme vám, jaké obklady je vhodné vybírat, aby celkový vzhled kuchyně byl co možná nejpovedenější. Možností je dnes neskutečné množství, a to i díky spoustě materiálů, jež jsou k dispozici. Buďme tedy konkrétní a proberme si možnosti formátu kuchyňských obkladů podrobněji.

Mozaika a malé obklady se moc nenosí

Dříve se hodně prosazovala mozaika a malé formáty obkladů. V současné době na něco takového spíše zapomeňte. Mozaika se sice postupně vrací, nicméně stále častěji ji vidíme jako doplňkový prvek v koupelnách a na sociálním zařízení. Menší obklady v kuchyni jsou často problémové i v tom, že je mezi nimi pochopitelně velké množství spár, které dokážou dokonale absorbovat nejrůznější nečistoty, které se pak neskutečně obtížně odstraňují.

Sklo jako skvělá volba

Sázkou na opravdu maximální formát je sklo. Moderní skleněné tabule vypadají perfektně a není problém se na ně spolehnout i po funkční stránce. Sklo je pouze poněkud křehčí, a tak není od věci pořídit si spíše tvrzenou variantu. Ta dokáže bez větších potíží odolat i většímu tlaku a nárazům. Úklid skla není nijak náročný. Stačí jej pouze setřít vlhkým hadříkem. Barevné varianty skla jsou neskutečně zajímavé.

Velkoformátové obklady za kuchyňskou linku

Vcelku oblíbené jsou velké formáty dlažby za kuchyňskou linku, a to hlavně díky naprosto pohodlné instalaci, tedy pouhému lepení na stěnu. Množství nejrůznějších vzorů je neomezené. Optimální jsou hlavně jednobarevné obklady, které mohou velmi jednoduše korespondovat s okolím kuchyně a se zařizovacími předměty. Kuchyně tak bude dokonalým prostorem se vším všudy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *