Není konvice jako konvice: podle čeho si ji vybírat

konvice

Rychlovarná konvice je dnes běžnou výbavou každé domácnosti. Konvice slouží nejen k ohřevu vody, ale často je i designovým doplňkem kuchyně. Její výběr by se ale rozhodně neměl omezovat pouze na vzhled, důležité jsou i další parametry. Jak se tedy k takovému výběru rychlovarné konvice do domácnosti postavit?

Bezpečnost především

Rychlovarná konev by měla především splňovat bezpečnostní parametry. Nejedná se jen o kovovou nádobu, do které nalijete vodu a zapnete jí do elektrické sítě. Všechny konvice rozhodně nejsou stejné. Na trhu se nabízí několik možností příkonu, objemu, designu i různých materiálů, ze kterých je konev vyrobena.

Každá konev má jiný příkon, ale vám na běžné vaření postačí kolem 2000 W. Vyšší příkon v případě konvice znamená rychlejší dosažení požadované teploty. Některé dražší konvice potom mají i regulaci teploty. Možnost nastavení nižší teploty lze využít například pro přípravu umělého mléka apod. O tom, že každá konev má jiný objem není snad ani nutné psát.

konvice

Foto: Pixabay

Materiál rychlovarných konvic

Rychlovarné konvice existují v mnoha provedeních a jsou vyráběny z celé řady materiálů. Sáhnout můžete samozřejmě i po té nejlevnější, plastové. Ta ovšem bude mít kratší životnost, ale za to bude pro vás finančně výhodnější.

Skleněným konvicím je potom třeba se vyhnout z hlediska bezpečnosti, zvláště pokud máte malé děti. Sklo není také vhodným materiálem, pokud vám teče tvrdá voda. Již po několika málo převařeních se na samém dně udělá bílý povlak, který lze jen těžko odstranit. Díky tomuto povlaku vodního kamene nebude vaše konev vypadat vůbec hezky.

Dalším materiálem je keramika. Keramické konvice jsou velmi praktické. Nejen, že vzhledově vypadají nejoriginálněji, ale tlumí i zvuky při vaření vody. Pro udržení stálé teploty ještě nějakou dobu po převaření je keramika tím nejlepším možným materiálem, v ní totiž vydrží převařená voda ještě nějakou dobu.

Zdroje informací: https://www.living.cz/byste-meli-vedet-rychlovarne-konvici-nez-si-pujdete-koupit/

https://www.datart.cz/novinky/radce/jak-vybrat-rychlovarnou-konvici

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.