Zčernalé stříbro

Několik rad jak vyčistit zčernalé stříbro

Nevíte, jak efektivně vyčistit zčernalé stříbro? Nevadí! Jste na správné adrese. Pokusíme se vám přesně popsat, jaké způsoby dnes existují. Černání stříbra je bohužel poměrně přirozeným procesem, ke kterému z hlediska zákonitostí přírody prostě musí docházet. Na čistém vzduchu by svou barvu nijak neměnilo, nicméně při spojení se sirovodíkem se začíná tvořit známá černá vrstva takzvaného černého sulfidu stříbrného. Sírovodík ve vzduchu prostě najdeme, a tak nám stříbro vždy zčerná. Jaké máme tedy možnosti odstranění černé barvy?

Profi čištění jako jistota

Jestliže nemáte čas si hrát se stříbrem a snažit se jej všemožně vyčistit, určitě jej dejte do zlatnictví, kde si poradí. Mají zde speciální prostředky, které dokážou šetrně nános černé barvy dostat z povrchu stříbrného šperku. Vodou byste zcela jistě povrch nedokázali ošetřit, jelikož se sulfid ve vodě rozpustit nedokáže.

Speciální čisticí prostředky na stříbro

Využít můžete i mnohých speciálních prostředků určených k likvidaci sulfidu. Problém ale může nastat v tom, že se mohou při leštění uvolnit z prstýnků drahé kameny. Zajímavou volbou je také alobal, jehož působení můžete kombinovat se solí. Výborný je i čisticí prášek vytvořený ze soli a kypřícího prášku do pečiva. Vše se pak smíchá s vodou a můžete začít drhnout.

Zubní pasta, ocet, Coca Cola a jiné triky

Najít můžeme i velké množství babských rad, které mohou a nemusejí být funkční. U zubních past je zapotřebí být velmi opatrný. Mnohé totiž obsahují mikrogranulky, které dokážou povrch stříbra dokonale poničit. Výbornou volbou je ocet anebo kyselina citrónová. Zpravidla stačí pouze 1 lžíce na 1 litr vody. Ponořit můžete stříbrné šperky i do Coca Coly. Vše by mělo také fungovat skvěle. Stačí jedna noc v takovéto lázni a není co řešit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *