Rekonstrukce bytového jádra

Jak probíhá renovace bytového jádra

Interiér bytu, v němž bydlíte, již dávno neodpovídá vašim představám a rádi byste jej zrekonstruovali? Pokud ano, není třeba na nic čekat. Možnost jsou dnes prakticky dokonalé, a tak je třeba pouze znát některé základní informace, které se této problematiky týkají. V první řadě byste se měli rozhodnout, jestli budete vše řešit svépomocí, anebo za pomocí profesionální firmy. Z těch doporučujeme renovace bytového jádra Brno od společnosti Fronton-Plus. My se tedy v následujících řádcích budeme soustředit na všechny aspekty, jež se rekonstrukce bytového jádra týkají.

Svépomocí, nebo od profesionálů?

Odpověď na tuto otázku se odvíjí od několika faktorů. Jestliže jste manuálně zruční a na celkovou přestavbu bytu nespěcháte, můžete se do této činnosti pustit svépomocí. Mnohdy ale takto lidé ztroskotají na tom, že prostě nezvládnou všechny činnosti pojímající řešení elektroinstalací, vody, plynu a samozřejmě i stavební činnosti. Ty si ale šikovní řemeslníci rádi obstarají sami. Profesionální firma, kterou je třeba zmiňovaná společnost Fronton-Plus, se o vše postará za několik dní a můžete se spolehnout na poskytnutí záruk a na maximální úsporu času i potenciálních vložených finančních prostředků.

Bez projektu se celý postup neobejde

Základem všeho je pochopitelně kvalitně zpracovaný projekt. Jestliže jej nepodceníte, bude celkový vzhled vašeho interiéru dokonalý. Myslet přitom budete muset jak na celkové rozmístění elektroinstalace, tak i na vedení trubek s vodou a na odpadní podtrubí. Zapomenout nelze ani na vytápění interiéru, jež je ale často řešeno klasickými radiátory, které mají vedení integrované ve zdi anebo ve stropě dělícího bytové jednotky v různých patrech.

Bourací práce a realizace rozvodů

Hned na počátku přicházejí bourací práce, které by měly brát ohled hlavně na to, jak jsou řešeny rozvody v interiéru daného bytu. V případě poškození vody, anebo elektroinstalace může dojít k velmi nepříjemným událostem spjatým s placením nemalých finančních částek. Profesionální společnost je schopna bez problémů zjistit podle stávající projektové dokumentace veškeré vedení rozvodů anebo je zjistí za pomocí speciálních přístrojů fungujících jako detektory. Po bourání budou rozvedeny kabely vedoucí elektřinu a také potrubí pro vodu. Vše vypadá vcelku jednoduše, nicméně hlavně u odpadních trubek musí být dodržen potřebný spád a také nelze zapomenout ani na odvětrávání.

Výběr zařizovacích předmětů a podlahové krytiny

Poté, co jsou vylity podlahy anhydritem, můžete pokládat finální podlahovou krytinu. Ještě před tím, je ale třeba mít promyšleno, o jaký povrch se bude jednat. Velmi oblíbený je v současnosti především vinyl, nicméně volit je možné klidně i masivní dřevěnou podlahu, popřípadě nejlevnější plovoucí variantu. Vše se pochopitelně odvíjí hlavně od požadavků majitelů bytu a od jejich finančních možností. To samé platí i pro volbu zařizovacích předmětů, které mohou být různé. Hlavně v koupelně si můžete zvolit nejrůznější sprchové kouty, vany a umývadla. V obývacím pokoji si zaslouží místo stylová sedací souprava a televize. Zapomenout nemůžeme ani na nejrůznější šatní skříně a další již zcela běžnou výbavu každého interiéru.

Nezapomínejte ani na celkovou kontrolu

Celkový stav rekonstrukce je třeba řádně zkontrolovat. U profesionální společnosti dostanete pochopitelně na veškeré práce záruku. Budete si tak moci být jisti skvělým výsledkem. Pro více informací o rekonstrukci interiéru zmiňovanou firmou se můžete podívat na www.fronton.cz.

Zdroj náhledového obrázku: fronton.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *