Pachy v domácnosti

Nejznámější zápachy v domácnosti

Zápach z pračky, ledničky, zápach z bot a jiných míst jsou zcela běžnými záležitostmi, s nimiž se v domácnostech setkáváme denně. Když jen v obyčejném odpadkovém koši vyteče šťáva anebo tam uskladníte na nějaký čas použité dětské pleny, dočkáte se velmi nepříjemné odměny v podobě neskutečného zápachu, jehož se prakticky není možné jen tak jednoduše zbavit. Podívejme se tedy podrobně na to, jaké pachy jsou v domácnosti nejčastější a jakým způsobem je eliminovat.

Nádobí jako původce pachu

Mnohdy se line pach i od nádobí. Není se čemu divit, jelikož například při použití myčky ve smyslu oplachu nádobí se dostanete k tomu, že není použitý přípravek, který dokáže nádobí provonět. Odstraněny budou jen prvotní hrubé nečistoty a zbytek zůstává. Jednu měsíčně a mnohdy i vícekrát je vhodné využít služeb nejdelšího možného programu myčky, který dokonale provoní i její interiér. Výborným prostředkem do myčky na provonění interiéru je třeba Finish Deo duopack, který lze sehnat okolo 160 korun.

Cigarety a domácí mazlíčci

Zápach v interiéru, kde se kouří, je zejména pro nekuřáky naprosto odpudivý. Cigaretový kouř se dostane velmi rychle do všech textilních součástí vnitřních prostor. Nejhorší je pach jdoucí z popelníku. Pokud můžete, kuřte výhradně venku na balkóně anebo úplně mimo interiér. Existuje spousta různých prostředků na provonění, ale cigarety zpravidla nepřehluší. Pozor i na pach z kočkolitu, který je třeba v pravidelných intervalech vynášet.

Běžné pachy z ledničky a kanálků

Mnozí lidé se ptají jak odstranit zápach v ledničce anebo zápach z pračky. U ledničky je třeba vymýt dokonale interiér a dát některé aromatické potraviny do malých plastových dóz. Pračka by měla být pravidelně vymývána a není od věci občas oprat nanečisto bez prádla s octem místo pracího prášku. Zbavíte se i vodního kamene. Zápach z odpadního kanálku odstraníte pouhým nalitím určitého množství vody.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *