Rekuperace Storc

Jaké jsou hlavní výhody rekuperace vzduchu

Jedním z nejčastějších témat mnohých diskuzí nejen na internetu je rekuperace vzduchu. Není se čemu divit, jelikož řízené větrání je stále oblíbenější a i zatvrzelí zastánci výměny vzduchu v interiéru za pomocí otevřených oken k tomuto systému vzhlížejí. Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří pochybují, začtěte se do následujících řádků. Soustředíme se totiž na hlavní devízy rekuperace vzduchu, jichž je poměrně hodně.

Ekonomický systém výměny vzduchu

Jednou z největších starostí každého majitele nemovitosti je bezesporu úspora na vytápění interiéru. Nárůst cen energií vede logicky ke stavění domů, u nichž je využíváno těch nejkvalitnějších tepelně izolačních materiálů. Je třeba ovšem také uvažovat o efektivním větrání za pomocí rekuperace vzduchu. Přívod vzduchu do interiéru je přesně řízen a naopak tepelné úniky jsou eliminovány.

Jak fungují rekuperační jednotky

Základ rekuperační jednotky představuje tepelný výměník, který je schopen efektivně využít až 95 % tepla ze vzduchu, který je odváděn mimo interiér. Není tak zapotřebí až tolik intenzivního vytápění, a to i díky minimálnímu množství studeného vzduchu, který se do vnitřní části objektu dostane. Samozřejmostí je i maximálně tichý chod jednotky, takže vás nebude vůbec nic rušit.

Důraz na hygienu

V mnohých nemovitostech se setkáme s nadměrnou vlhkostí. Právě tu může rekuperace tepla dokonale vyřešit. Díky ní přebytečnou vlhkost eliminujete a vyhnete se tak vzniku případných plísní, které mohou přímo ohrožovat zdraví člověka. Zapomenout nemůžeme ani na filtraci vzduchu, jejímž prostřednictvím jsou z něj odstraněny všechny nečistoty. Přítomnost rekuperace sníží i hluk, jenž se dostává do objektu. Okna nemusí být otevřená a vy se tak budete moci spolehnout na mnohem příjemnější prostředí a intimitu. Zvolíte-li navíc ještě efektivní vytápění, jež představují například topné kabely, dostanete se k maximální úspoře. Při nákupu rekuperace vsaďte určitě na spolehlivého dodavatele. Výbornou volbou je sofistikovaný systém větrání Brink od firmy ŠTORC TZB.

Sofistikovaný systém rekuperace StorcSofistikovaný systém rekuperace Storc

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *