Rekuperace Storc

Jaké jsou hlavní výhody rekuperace vzduchu

Jedním z nejčastějších témat mnohých diskuzí nejen na internetu je rekuperace vzduchu. Není se čemu divit, jelikož řízené větrání je stále oblíbenější a i zatvrzelí zastánci výměny vzduchu v interiéru za pomocí otevřených oken k tomuto systému vzhlížejí. Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří pochybují, začtěte se do následujících řádků. Soustředíme se totiž na hlavní devízy rekuperace vzduchu, jichž je poměrně hodně.

Ekonomický systém výměny vzduchu

Jednou z největších starostí každého majitele nemovitosti je bezesporu úspora na vytápění interiéru. Nárůst cen energií vede logicky ke stavění domů, u nichž je využíváno těch nejkvalitnějších tepelně izolačních materiálů. Je třeba ovšem také uvažovat o efektivním větrání za pomocí rekuperace vzduchu. Přívod vzduchu do interiéru je přesně řízen a naopak tepelné úniky jsou eliminovány.

Jak fungují rekuperační jednotky

Základ rekuperační jednotky představuje tepelný výměník, který je schopen efektivně využít až 95 % tepla ze vzduchu, který je odváděn mimo interiér. Není tak zapotřebí až tolik intenzivního vytápění, a to i díky minimálnímu množství studeného vzduchu, který se do vnitřní části objektu dostane. Samozřejmostí je i maximálně tichý chod jednotky, takže vás nebude vůbec nic rušit.

Důraz na hygienu

V mnohých nemovitostech se setkáme s nadměrnou vlhkostí. Právě tu může rekuperace tepla dokonale vyřešit. Díky ní přebytečnou vlhkost eliminujete a vyhnete se tak vzniku případných plísní, které mohou přímo ohrožovat zdraví člověka. Zapomenout nemůžeme ani na filtraci vzduchu, jejímž prostřednictvím jsou z něj odstraněny všechny nečistoty. Přítomnost rekuperace sníží i hluk, jenž se dostává do objektu. Okna nemusí být otevřená a vy se tak budete moci spolehnout na mnohem příjemnější prostředí a intimitu. Zvolíte-li navíc ještě efektivní vytápění, jež představují například topné kabely, dostanete se k maximální úspoře. Při nákupu rekuperace vsaďte určitě na spolehlivého dodavatele. Výbornou volbou je sofistikovaný systém větrání Brink od firmy ŠTORC TZB.

Sofistikovaný systém rekuperace StorcSofistikovaný systém rekuperace Storc

Zdroj obrázku: storc.cz

Zdroj náhledového obrázku: storc.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *