Nejlepší trik, jak z oblečení odstranit záhyby bez žehličky

Oblečení - vrásky

V první řadě je zcela běžné žít bez žehličky, a přitom se vyhnout tomu, abyste po světě chodili jako vandráci. Ale pravidelně se stane, že se objeví košile, kalhoty nebo šaty, které se odmítají zbavit určitých „vrásek“. Většina tipů, jak vyhladit kus oblečení bez žehličky, zahrnuje vložení oděvu do sušičky. To by mohlo fungovat, ale co v případě, že nemáte žehličku nebo sušičku? Tady je to, co byste měli vědět.

Jak se zbavit zmačkaných povrchů na oblečení?

Oblečení dělá člověka – takto vždycky bylo a bude. A v případě, že se prakticky dennodenně musíme stýkat se společností (v práci, obchodech, při sportu, při zábavě…), měli bychom se snažit vypadat co nejlépe.

Oblečení - vrásky 2
Foto: Pixabay

Váš úspěch při používání strategií bude částečně záviset na tom, jak hluboké jsou vrásky v tkanině, z jakého materiálu je oděv vyroben a jak moc je pomačkaný. Zde je řada různých možností, které můžete podniknout:

Zavěste oděv v koupelně, zatímco se sprchujete

V tomto případě se předpokládá, že pára ze sprchy jemně vytáhne z oděvu záhyby. Několik lidí na tento postup přísahá, ale nejlépe funguje, když je oděv jen zlehka pomačkaný.

Alternativa za žehličku

Jako improvizovaná žehlička v nouzi může posloužit hrnec nebo konvice s rukojetí. Ujistěte se nade vší pochybnost, že je vnější část zcela čistá, pak do nich napusťte trochu vody, kterou převaříte a vylijte ji. Spodní část využijete na přejíždění a vyhlazení povrchu oděvu. Nepřejíždějte s tím ani rychle a ani pomalu. Když budete pomalí, oblečení poškodíte a když příliš rychlí, nic nezměníte.

Oblečení - vrásky 3
Foto: Pixabay

Zkoušeli jste fén?

Pověste daný kus oděvu na ramínko, nastříkejte na oblečení trochu vody, především tam, kde je to nejhorší. Hned poté použijte vysoušeč vlasů, abyste vyfoukali všechny záhyby, zatímco rukou vyhladíte strukturu materiálu. Fén udržujte v dostatečné vzdálenosti od oděvu, abyste ho nechtěně nespálili. Chcete to trochu cviku a trpělivosti.

Zdroje info: lifehacker.com, bestlifeonline.com

Náhledové foto: Pixabay