Dům

Nejlepší materiál pro vchodové dveře? Hliník!

Venkovní vchodové dveře jsou dominantou každého domu, jsou jeho ozdobou i zárukou bezpečnosti.  Zanedbat tak jejich výběr, se nemusí vyplatit.  Vchodové dveře by měli plnit několik důležitých funkcí a splňovat určité parametry, jenže zorientovat se v tom velkém množství produktů, je někdy opravdu oříšek.

Jaké jsou ty základní parametry?

V prvé řadě, by vchodové dveře měly ochránit vaši domácnost, vydržet každodenní používání a odolávat nepříznivému počasí i slunečnímu záření.  Svým vzhledem by měly lákat ke vstupu a ladit s celkovým konceptem domu z venku i zevnitř.  Častým přáním je také příznivá cena vchodových dveří, jejich životnost aby byla do nejdelší a zároveň aby byl vzhled dveří nadčasový.  Jen málokteré však splní všechna tato kritéria. Dřevěné vchodové dveře jsou kvalitní a odolné, ale jejich nevýhodou je vysoká cena a náročná údržba. Naproti tomu plastové dveře nezruinují vaši peněženku, na údržbu jsou nenáročné, ale zase musíte počítat s menší životností i odolností.

Kompromisem jsou dveře hliníkové

Na pomyslném žebříku vchodových dveří stojí hliníkové dveře určitě na prvním místě.  Představují totiž to nejlepší, co můžete pro bezpečnost svého majetku udělat. Velkou výhodou je také jejich dlouhá životnost. V nabídce je spousta barevných provedení, dekorů i povrchových úprav, což vám umožní vybrat si přesně takové dveře, které se budou hodit k vašemu domu.  Hliníkové dveře se pyšní vyšší úrovní bezpečnosti i kvalitním zpracováním. Jsou pevné, lehké a odolné. Nikdy se vám nezdeformují a vlivem vlhkosti nebo častým otevíráním a zavíráním, nezdeformují.

 Skvělá zvuková i tepelná izolace

Neměli bychom opomenout ani na vynikající zvukovou a tepelnou izolaci. Takže už žádné profukování chladného vzduchu netěsnícími dveřmi nehrozí a zároveň nebude ani utíkat teplo z domu skrze dveře.  Vyšší pořizovací cena hliníkových dveří se vám tak za to každoroční vyúčtování za teplo vyrovná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *