Obývací pokoj

Doplňky do obýváku, které zútulní váš byt

Máte pěkný obývák, je vám v něm příjemně, ale stejně přemýšlíte, jak by se dal vylepšit nebo změnit?  Změna nemusí být velká, někdy stačí drobnosti a je to hotový zázrak.  Použijte polštáře, knihy, květiny nebo zrcadlo.

Textilie a dekorační polštáře do obýváku rozhodně patří!

O dekoračních polštářích by se dalo psát opravdu dlouho, protože jsou a krásné a praktické v jednom.  S polštáři zkrášlíte totiž cokoliv a pokud vám nebudou stačit v barvách, zkuste vzory nebo experimentujte s různými druhy materiálu. Naopak pokud jste dosud volili vzorované polštáře, udělejte krok k těch klasickým jednobarevným. Volte také různé velikosti, tvary a nezapomeňte vrstvit. Samozřejmě pokud na to máte místo. A co koberce?  Ano podlahové krytiny jsou sice o dost praktičtější, ale zase působí jednolitě, takže kusový koberec například v obývacím pokoji, místnost hezky opticky odliší. Koberec je taky praktický, pod konferenčním stolkem, křeslem nebo gaučem bude sloužit jako ochrana podlahy.

Květiny jsou vždy vítány

To, že květiny zvelebují a zútulňují naše domovy, o tom není pochyb. Pořizovat si však stále čerstvé květiny, by vyšlo draho. Úplně postačí dvě až tři pokojovky, které do místnosti vnesou život a aspoň kousek přírody. Jestliže vám každá rostlina zahyne, vyzkoušejte květiny umělé. Dnes už se prodávají krásně propracované, takže ani nepoznáte, že jsou umělé, protože vypadají opravu věrohodně.

Neopomeňte ani knihy nebo zrcadlo

Nepatříte k těm, co hltají každou knihu? Nevadí!  I tak můžete doma knihy využít. Obalte knihy obaly, které se vám budou do obýváku hodit a rozestavte je různě po místnosti. Bude to působit příjemně, ležérně a útulně.  Také zrcadla dodávají místnostem šmrnc a určitě nepatří jen do předsíně nebo koupelny. Pořiďte si klidně jedno i do obýváku a nastavte ho tak, aby odráželo světlo od oken. Místnost se tak nejen zvětší, ale i zvýrazní.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *