Obývací pokoj

Nejčastější chyby při zařizování interiéru

Chystáte se oživit své stávající bydlení nebo si zařizujete nové?  Dejte pozor, ať neuděláte jednu z nejčastějších chyb, které se při zařizování interiéru dělají a prostory se tak zbytečně kazí. V dnešním článku si představíme, které to jsou.

Příliš mnoho barev

Není to tak dlouho, co jsme si užívali bílé barvy na zdech. Před pár lety, ale přišly do módy barevné zdi.  Začali vznikat interiéry se žlutou kuchyní, oranžovým obývacím pokojem, modrou koupelnou a zelenou ložnicí.  Někdy naopak vše jednobarevné třeba celý byt ve žluté barvě, což po čase musí člověka přivádět k šílenství.  Některé byty jsou zase hodně tmavé, protože každá barva je lepší než bílá.  Ale jak se říká, všeho moc škodí, proto všeho opravdu s mírou i s barvami. Dost často se také stává, že všechno, co je v časopise o bydlení chceme taky.  Jenže to, co vypadá krásně v časopise, nemusí krásně vypadat i u nás doma.  Je lepší se nechat inspirovat a zařídit si byt dle svých potřeb.

Nepodceňujte podlahu

Sice po ní jen chodíte, ale podlaha v interiéru je daleko důležitější než si myslíte, ať už jedná o barvu nebo provedení. Plovoucí podlaha se nehodí všude, do koupelny určitě ne.  Nezatracujte ani lino ani dlažbu.  Co se týká barvy, podlaha má být tou nejtmavší částí každé místnosti, pokud tedy nechcete místnosti opticky zmenšovat.  Důležité je také dodržování linii v bytě.  Jinak se to dost nepěkně podepíše na vzhledu místností.  Když si budete vybírat nábytek, volte buď oblý, nebo hranatý. Nikdy ne obojí.

Hlavně přiměřeně

Pokud chcete mít funkční a pěkné bydlení zároveň, řiďte se tím, co potřebujete.  Dbejte na to, abyste měli prostorný a prosvětlený byt, ve kterém se budete dobře cítit a budete v něm rádi trávit čas.  Takže nemusíte mít všechno, co se vám libí v nákupním centru nebo magazínu o bydlení. Zařiďte si domov, tak jak chcete vy a mějte na paměti: přiměřeně, přiměřeně. Toto pravidlo totiž nikdy nevyjde z módy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *