Nedělejte z ní jen přílohy, dokáže skvělé věci i u vás doma

Rýže

Konzumuje ji pravidelně více než polovina světové populace. Hází se pod nohy novomanželům pro štěstí. Jenže skoro nikdo neví, že má mnohem širší využití. Bavíme se o rýži, která vám dokáže pomoci i v oblastech, o kterých byste ani nevěděli.

Dozraje rychleji za její pomoci ovoce?

Považovat se dá za velice náročnou rostlinu a vypěstovat ji je skoro hrdinský čin. Její vlastnost je ovšem odpuštěna, jelikož lidem poskytuje velké množství pozitivních vlastností. Třeba věděli jste, že když dáte do rýže nezralé ovoce, tak velice rychle dozraje. Tohle však není vše, přečtete si, na co všechno ji můžete využít.

Co takhle naplnit rukavici rýží?

Chce vaše miminko, abyste ho drželi stále na rukou či abyste byli neustále s ním? Postačí plastová rukavice a rýže, naplňte jí rýží a položte na miminko. Váha ruky by měla být taková, aby připomínala váhu ruce, klidně i méně. Vaše miminko takový dotek uklidňuje a k tomu má skvělé tepelné vlastnosti a připomíná dotek teplé ruce rodičů.

Nahradí i lepidlo?

Potřebujete nalepit fotografii či něco jiného na papír, vytvořte si hustý odvar z rýže. Rýži neoplachujte, pouze ji zalijte vodou v poměru 1:2 a vařte do konzistence, která bude připomínat želé. Vařte asi čtvrt hodiny a míchejte tak, aby se tahle kaše nespálila. Jak se kaše ochladí, nalijte ji do malé lahve a použijte jako obyčejné lepidlo.

Rýže

Rostoucí rýže: Zdroj obrázku Pixabay.com

Zůstanou díky ní i vaše stříbrné šperky v perfektním stavu?

Chtěli byste vidět váš odraz ve stříbrných příborech? Tak vložte sáček s rýží do zásuvky s příborem či do vaší šperkovnice. Tenhle způsob vám ušetří mnoho peněz za odborné čištění a leštění vzácností u zlatníka. Rýže totiž absorbuje vlhkost a chrání stříbro před zčernáním. Je zvláště užitečná na ochranu niklu a stříbra.

Zvládne absorbovat vlhkost i v uzavřených prostorách

 

Odstraní vlhkost a nepříjemné pachy. Aby se nelepila sůl dohromady a byla vždy suchá, vložte několik zrn rýže do slánky. Rýže bude absorbovat vlhkost a sůl bude stále drobivá.

Jestli se komoda či skříňka s věcmi dlouhodobě neotvírají, uvnitř se objeví nepříjemný zápach. Proto rýži vložte do menšího látkového sáčku a vložte do těchto prostor, pomáhá absorbovat nepříjemný zápach a zabrání plísním ve skříňce.

Rýže: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.