Naučte se čistit zrcadlo, tak aby rozzářilo váš domov

Zrcadlo hala

Zrcadla jsou obohacující komponenty každé domácnosti. Mohou zvětšit místnost po optické stránce a najdete je v podstatě v každé ložnici nebo chodbách. Ať je to jakkoli, každé z nich vyžaduje péči, abyste na sebe stále dobře viděli (kdo by se chtěl dívat do špinavého zrcadla!). V koupelně může být udržování zrcadel v čistotě větším problémem, protože pára vycházející z horké vody zanechává stopy, stejně jako produkty na vlasy nebo pleť.

Zrcadlo vyčistíte pastou i octem

Zrcadla se nejlépe vyčistí v případě, že je otřete hned po sprchování, když je místnost horká a je v ní ještě pára. Stačí vám k tomu papírová utěrka nebo jemný hadřík. Pro lepší čisticí účinek použijte nějaké starší noviny nebo nylonové legíny. Sklo bude dokonale čisté. Na zrcadlech hodně ráda ulpívá pára, ale proti tomu skvěle slouží pěna na holení.

Pomůže vám, když ji aplikujete na celé zrcadlo a za pomocí hadříku ji pečlivě rozetřete. Pára se na skle nenalepí ještě několik týdnů po aplikaci pěny. Ať tak či onak, nikdy to s aplikací nepřehánějte. Dobře uděláte, když nanesete pouze malé množství, protože jinak dosáhnete úplně jiného výsledku – celé zrcadlo jen zamažete!

Zkuste známé pomocníky v domácnosti

V případě, že pěna na holení nefunguje, budete moci zkusit přípravek na bázi čpavku. Do půl litru vody nalijte mýdlo a nasypejte lžíci vonné soli. Směs promíchejte, nalijte do lahvičky s rozprašovačem, nastříkejte na zrcadlo, a nakonec očistěte jemným hadříkem. Zrcadlo budete moci vyčistit i starými zmačkanými novinami.

Zrcadlo koupelna
Foto: Pixabay

Ocet je nepostradatelným pomocníkem v domácnosti. Nalijte ho do lahvičky se sprchou, osprchujte jím sklo nebo zrcadlo a vyčistěte papírovou utěrkou. Nakonec vyčistěte úplně. Také budete moci smíchat ocet s vodou, přidat mýdlo a zrcadlo pečlivě vyčistit. Bude se lesknout jako zrovna koupené. Kromě toho může pomoci i taková maličkost, jako je čaj. Použijte k čištění čajový nálev a nechte ho trochu vychladnout. Následný postup je stejný jako u předešlých metod. V případě, že na zrcadle objevíte stopy laku na vlasy, budete je moci lehce odstranit salicylovým alkoholem.

Zdroje info: maidforyou.com, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay