Jak úspěšně bojovat s podzimní únavou

únava

Se změnou času ubývá také světlo a sluneční paprsky, které vám donedávna dodávaly důležitý vitamín D. Ten má za úkol udržet váš imunitní systém co nejsilnější. S příchodem podzimu ale přichází obvykle únava, kterou však lze za určitých předpokladů dobře zvládnout. Jak?

Bez spánku to nepůjde

Dlouhé noci doprovází krátké barevné dny s padajícím listím, které ukolébávají ke spánku i ty nejsilnější. Je na čase vaše tělo pořádně zocelit. Podzimní zoufání se dá zvládnou hravě i radostně. Bez pořádné dávky spánku to však jen stěží půjde. Dodržujte pravidelné časy vstávání i usínání. Nepřepínejte své síly jen proto, že je začátek víkendu. Co nejvíce v období klidu relaxujte u šálku dobrého čaje.

Pokud vám nebrání nic v tom, chodit často ven, dopřejte si procházku i během krátkého dopoledne. Doplníte tím do sebe co nejvíce energie. Čerstvý vzduch prospěje nejen vaší mysli. Správné okysličení těla zajistí i lepší usínání. Budete se možná divit, jak tyto dva prvky spolu velice úzce souvisí. Pobyt na denním světle často správně nastartuje i váš biologický rytmus.

únava

Foto: Pixabay

Hlavní úlohu v boji proti únavě hraje i správná životospráva

Zahrňte do svého jídelníčku co nejvíce vitamínů a produktů, které obsahují zdravé tuky. Nezapomínejte tak ani na dostatečný pitný režim, který nabudí správnou činnost vašeho mozku.

Zapojte se do pohybu

Doma se při chvilce času protáhněte, zahýbejte všemi končetinami a zkuste se párkrát hluboce nadechnout. Každý cvik nabudí fyzickou aktivitu, při které se vyplaví i řada endorfinů, neboli hormonů štěstí. Bojovat proti stresu a únavě se dá i pomalým pohybem, začít můžete například i s jógou. Pokud začne mít jakákoliv aktivita pro vás smysl, jste na dobré cestě k úspěchu.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/podzimni-unava-20231030.html

https://prirodni-cesta-ke-zdravi.cz/podzimni-unava/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.