43579-nastenna-uvodka-fotka

Nástěnné osvětlení – jak vybrat to pravé?

Většina z nás je občas v situaci, kdy vybíráme vhodné osvětlení do svého bytu, domu, ale nevíme, jaká světla by nám ideálně mohla v jednotlivých místnostech dělat společnost.

Pravdou je, že vybrat vhodné osvětlení občas bývá oříšek, zvláště tehdy, milujete-li určitý styl, od kterého se nechcete příliš odklonit ani výběrem svítidla. Pokud tedy máte jistou představu o tom, kam a jaká světla byste si chtěli pořídit, je pravý čas se porozhlédnout po jednotlivých funkcích daných typů svítidel, jelikož ne každé slouží určitému účelu stejně dobře. A v oblasti nástěnného osvětlení to platí dokonce dvojnásob.

Jak tedy správně vybrat takové nástěnné světlo nad dětskou postel, do chodby, vaší ložnice, obývacího pokoje či zahrady? Čtěte dále a dozvíte se více!

Zdroj obrázku: ledsviti.cz

Osvětlení v dětském pokoji má svá specifika

Pokud zařizujete dětský pokoj a vybíráte do něj to nejvhodnější vybavení, musí být nejen vhodné, co se týče materiálu, nýbrž i funkce. Asi netřeba zdůrazňovat, že při výběru nábytku a vybavení do dětského pokoje je třeba věnovat pozornost zejména nezávadnosti daných věcí. Děti jsou všímavé a velmi zvědavé, a tudíž je třeba zajistit, aby při svém objevování světa neutrpěly újmu na zdraví. Tedy i v případě, kdy vybíráte nástěnné světlo do dětského pokoje, musíte myslet zejména na jeho bezpečnost a také nezanedbatelnou funkčnost. Jak tedy vybírat takové světlo do dětského pokoje pro svou ratolest?

Nejdůležitější je takzvané hlavní světlo, které bude tvořit dominantu celého dětského pokoje. Toto stropní či nástěnné hlavní světlo posléze doplníte různými lampičkami či jinými zdroji světla. Dětská svítidla jsou často vytvořena v podobě oblíbených postaviček dětských hrdinů – zde můžeme doporučit kvalitní výrobky Philips Disney, které si vaše ratolesti jistě zamilují. Zmíněná nástěnná svítidla ocení dítě zejména nad postelí, jelikož jsou často ovládaná pouhým dotykem a světlo z nich rozhodně není příliš intenzivní, což rozespalá dětská očíčka po ránu určitě uvítají. Některá z nich mají dokonce i senzor pohybu.

Zdroj obrázku: ledsviti.cz

V ložnici uplatníte nejčastěji tlumené teplé světlo

Pokud budete hledat světlo do ložnice, pravděpodobně budete vybírat z svítidel vyzařujících v teplém bílém spektru, která budete moci regulovat, aby se při nich dala například i přečíst pěkná detektivka před spaním.

Jistě tedy oceníte různá nástěnná svítidla, která kromě toho, že mohou například vypadat i jako stylové lampičky z dob dávno minulých, či překvapí ultra-moderním designem, plní i svou funkci regulovatelností svítivosti. Pokud se tedy rozhodnete pro čtení oblíbené knihy před spaním, světlu přidáte na síle, pokud se naopak budete chystat ke spánku, využijete možnosti světlo ztlumit a vytvořit tak tu pravou relaxační atmosféru.

Zdroj obrázku: ledsviti.cz

Do chodby světlo se senzorem pohybu

Pokud budete chtít zvolit optimální svítidlo do chodby, bude vás kromě samotné intenzity svítivosti světla zajímat i to, jak se bude dát obsluhovat. Chodbou totiž procházíme zejména tehdy, chystáme-li se ven a potřebujeme si zkompletovat kabelku či se naposledy podívat do zrcadla před odchodem (ženy vědí…) a nebo na chodbě vítáme svou návštěvu, které vysvětlujeme, kam si odložit a kde si vzít přezůvky pro hosty. A právě z tohoto důvodu na své chodbě oceníte nástěnné osvětlení, které v sobě má zabudovaný senzor pohybu a aktivuje se vždy, když bude potřeba.

Volte navíc raději z produktů, které svítí neutrální denní bílou. Ty se totiž postarají o dokonalé prosvícení celé místnosti a správné podání barev.

Moderní nástěnná svítidla oceníte v každé domácnosti

Velmi moderní a vkusná LED nástěnná svítidla oceníte v každé domácnosti. Své uplatnění naleznou například i ve vaší koupelně, kde takovéto osvětlení oživí rázem celou místnost a nad zrcadlem plní neocenitelnou funkci.

A kdo by namítal, že tato světla nelze využít například v obývacím pokoji, jelikož jejich vzhled je příliš technicky chladný, mýlí se. Nástěnná svítidla totiž mohou mít podobu i velmi příjemné lampičky, která vdechne vašemu obývacímu pokoji fluidum příjemné oázy klidu, ve které budete chtít trávit klidně celý den. Pokud se vám tedy do obývacího pokoje nevejdou stojící lampy či nemáte zájem na tom, aby vám pokoj tyto lampy jen zbytečně zmenšovaly, je pro vás nástěnné svítidlo tou správnou volbou.

Zdroj obrázku: ledsviti.cz

Zdroj obrázku: ledsviti.cz

Nástěnná světla se hojně využívají také v exteriéru, tedy na zahradách – například u cesty na zdi vašeho domu, u pergoly či na zídce bazénu.
Text + Foto: Ledsviti.cz

Zdroj náhledového obrázku: ledsviti.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *