Naše tipy na dětské matrace

Pokud nevíte jaký způsobem vybrat vhodnou dětskou postel a matraci, jste na správné adrese. Výběr dětské matrace není vůbec jednoduchý. Musíme dbát na spousty nejrůznějších aspektů, které jsou velmi důležité. Dětská postel či postýlka jsou pro nejmenší i odrostlejší děti neskutečně důležité jak z hlediska spánku, tak i z pohledu trávení volných chvilek a relaxace. Brát byste měli v potaz i polohovací rošt a některé jiné součásti pohodového odpočinku a spaní. V tomto ohledu hraje velmi důležitou úlohu také postel.

Matrace pro miminka

Matrace do dětské postýlky musí být mnohem tvrdší a měla by vytvořit podklad, který bude optimální pro zdravé spaní dítěte. To by se mělo na jedné straně cítit příjemně při spánku a stranu druhou by jeho poloha měla být maximálně zdravá. Na prvním místě je i bezpečnost, tedy to, jakým způsobem je matrace ukotvena přímo v těle postýlky. Pokud je pouze závislá na čtyřech kolících, nemůžete si být nějakou extra bezpečností jisti. I proto se musíte podívat na ukotvení a příležitostně je pojistit.

Společný pokoj a matrace

Pokud máte společný dětský pokoj pro více dětí, měli byste přemýšlet o nejrůznějších typech matrací. Klasiku představují dvě do dvou klasických postelí. Jestliže chcete mít své děti u sebe, není možná od věci popřemýšlet o velké matraci určené pro manželské postele. Ta je maximálně úsporná v případě, že máte postele přímo vedle sebe. Velká manželská postel také mnohdy dokáže uspořit dokonale velké množství místa.

Vysoká odolnost matrace

 U dětských matrací je zapotřebí dbát také na jejich maximální odolnost. Design až tak důležitý není. Počítat byste měli s tím, že děti budou doslova a do písmene v postelích řádit a méně kvalitní matrace by to nemusela vydržet. Je přitom vcelku jedno, z jakého materiálu bude konkrétní model vyroben. Výborné jsou přitom zejména taštičkové matrace, které jsou maximálně pevné díky pružinám, jež jsou v nich umístěny.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *