Střešní okna

Nákup střešních oken: Funkční modely musí vašemu podkroví slušet

Plánujete patrovou stavbu, která bude mít podkroví? Pak byste měli počítat s tím, že rozhodně nelze zapomenout na dostatek světla v interiéru. Ano, neobejdete se bez spolehlivých střešních oken. Ta musí pouštět dovnitř jednak světlo a jednak by měla také nějak vypadat. Výběr dnes není jednoduchý, jelikož na trhu najdeme spousty modelů. Právě z toho důvodu vám popíšeme, na jaké aspekty se vyplatí před nákupem podrobně soustředit.

Dřevo, nebo plast?

První otázka, na kterou byste si měli odpovědět. Optimální je volit stejný, jako je použitý u standardních oken. Jestliže milujete ryze přírodní materiály, vyplatí se volit dřevěná střešní okna. Jen je u nich zapotřebí brát v potaz, že jsou vcelku náchylná na déle trvající vlhkost. Esteticky plastové modely jednoznačně dokážou překonat. Plastová okna jsou mnohem odolnější, nicméně postrádají punc přirozeného materiálu. Na údržbu u nich můžete taktéž zapomenout. Podívat se na různé modely lze na https://www.atex-shop.cz/ – zboží skladem, případně na http://www.atex-plana.cz/ – zboží na objednávku. Renomovaný výrobce nabízí spousty modelů ve vysoké kvalitě.

Velikost střešních oken

Střešní okna musí konkrétní místnost jak prosvětlit, tak i provzdušnit. Pod zkoseným tvarem střechy je to rozhodně zapotřebí. Při výpočtu velikosti oken, berte v potaz celkový prostor dané místnosti. Obecně se uvádí, že by okna měla celkově pokrývat nějakých 10 až 12 % celé výměry pokoje. Co do počtu, optimální je nakoupit více malých oken než jedno jediné velké.

Otvírací systém oken

Jaký typ otevírání zvolit? Standardní záležitostí je kyvné otevírání, kdy část okna zůstává v interiéru a část mimo něj. Pohodlně se uklízí a nabídnou efektivní cirkulaci vzduchu. Jinak jsou na trhu také okna výklopně kyvná, která ještě přidají další rozměr v podobě otevření směrem ven. Pro více informací se můžete podívat na http://www.atex-plana.cz/produkty/stresni-okna/.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *