Sušička prádla

Sušička prádla: Vybíráme pro vás tu správnou

Většina hospodyněk je u nás ještě stále zvyklá na to, že od pračky míří s vypraným prádlem ke stojanu, na němž prádlo schne. Tento zvyk je sice logický a přirozený, nicméně mnohem efektivnější je bezesporu sušení prádla v moderní sušičce. Ta dokáže doslova divy. Jednak prádlo usuší v mnohem kratším časovém intervalu a jednak vám následně odpadá starost se žehlením. Vybrat tu správnou sušičku nemusí být vůbec jednoduché. Jak na to? Začtěte se do následujících řádků, prozradíme vám, podle jakých aspektů byste měli volit.

Sušička Miele

Vše v jednom, nebo zvlášť?

Odpověď na tuto otázku by měla přijít jako první. Jestliže máte dostatek prostoru, určitě vsaďte spíše na dva modely, tedy pračku a sušičku zvlášť. Vybírat si totiž budete moci jak z horního, tak i z tradičního a častěji využívaného čelního plnění. Jinak je možné v sušičkách také sušit i nestandardní prádlo, když si dokoupíte speciální sušicí koš. Usušíte tak třeba boty nebo svetříky. Modely all in one, kdy je pračka kombinovaná se sušičkou, sice uspoří prostor, nicméně do sušičky po vyprání dáte maximálně pouze cca polovinu vypraného prádla.

Kondenzační, či ventilační?

Na trhu se setkáme se dvěma základními technologiemi sušiček. Z hlediska kvality sušicího procesu je rozdíl mezi nimi nerozpoznatelný. Spočívá pouze v systému odvádění horkého vzduchu. V klasických kondenzačních sušičkách se horký vzduch rovnou proměňuje na vodu. Poté se ukládá do rezervoáru, anebo lije ven. U modelů s tepelným čerpadlem dochází k jeho ochlazení a následnému opětovnému použití. Tato variace je optimální pro všechny, kteří využívají sušičku často. Ventilační provedení nasává vzduch, ohřeje ho a poté nasaje vlhkost a vypustí se mimo sušičku. Z hlediska provozu je úspornější.

Sušička AEG

S důrazem na úsporu energie

U sušiček prádla je třeba dbát také na co nejnižší spotřebu energie. Tradičně se kupují modely označené A++, výborné jsou i špičkové sušičky řadící se do nejúspornější třídy A+++. Podívat se na spousty sušiček nejznámějších značek typu Samsungu, AEG, Miele a dalších můžete na https://www.expert.cz/susicky-pradla/.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *