Koberec

Na zašlapané skvrny na koberci funguje ocet a jedlá soda

Když si domů kupujeme nový koberec, nemůžeme se první týdny nabažit jeho příjemné vůně a měkkosti na došlap. Postupem času ale sledujeme, jak ztrácí svůj původní půvab a jednoduše už to není to, co bývalo na začátku. Po několika měsících se na frekventovaných místech objevují zašlapané skvrny, které na pohled nevypadají vůbec pěkně.

Drahé tepovače ani speciální čisticí prostředky nepotřebujete

Všimli jste si „vyšlapaných cestiček“ na koberci? Jsou to místa, kudy se v místnosti nejvíce chodí. Možná vás pohled na ně trápí, nový koberec rozhodně kupovat nechcete, ale zároveň víte, že se těch fleků prostě chcete zbavit. Ještě než začnete uvažovat nad nemalou investicí do tepovačů nebo pořizování drahých čisticích prostředků, prozradíme vám, že nic z toho nepotřebujete. Koberec_1

Foto: Pexels

Pomocníky na zašlapané skvrny na koberci máte doma

Co když vám řekneme, že výborné pomocníky, kteří vás zbaví fleků na koberci, máte určitě doma? A když k tomu ještě dodáme, že vás cenově vyjdou doslova na hubičku, možná budete hořet nedočkavostí, o čem je vlastně řeč.

Hlavními hrdiny tohoto problému jsou ocet a soda. Jejich kombinace v podobě roztoku hravě zlikviduje vyšlapané cesty a koberec u vás doma bude díky nim vypadat zase jako nový. A to za zlomek ceny, kterou byste vynaložili na koupi tepovače nebo prostředků, které jsou jen reklamním tahem a ve výsledku ani nefungují.

Co budete potřebovat?

Pro výrobu roztoku potřebujete ocet a vodu v poměru 1:1, k tom přidáte jedlou sodu v takovém množství, kolik máte roztoku. Příklad: 0,25 l octa + 0,25 l vody + 0,5 l jedlé sody.

Jak na to?

  • špinavá místa posypte jedlou sodou
  • roztok z vody a octa nalijte do lahve s rozprašovačem
  • následně místa zasypaná jedlou sodou postříkejte
  • nelekejte se – soda bude zpočátku pěnit, může za to reakce s octem
  • nechte působit 2-3 hodiny
  • směs se během působení spojí a trochu ztuhne
  • s pomocí kartáče špinavá místa vykartáčujte, nebojte se použít sílu
  • nakonec vše vyluxujte

Uvidíte, že již po první aplikaci bude koberec výrazně čistější. V případě většího znečištění neváhejte postup zopakovat.

Zdroj info: https://carujeme.cz/jak-odstranit-zaslapane-skvrny-z-koberce-za-pouziti-sody-a-octa/

Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *