01_sedacka

Na co si dát pozor při výběru sedačky

Sedací souprava je středobodem každého obývacího pokoje a místem, na kterém trávíme čas zaslouženého odpočinku a relaxace po náročném dni. Výběr sedačky je proto důležitým krokem, kterému je třeba věnovat dostatečnou pozornost. Vždy přitom záleží na vkusu, potřebách i požadavcích každého zákazníka, přesto ale existují určitá obecná pravidla, na něž bychom neměli při výběru zapomínat.

Pohodlí na prvním místě

Je to možná triviální, ale přesto je důležité si to připomenout: při výběru sedačky, jak už plyne ze samotného názvu, se nám musí především dobře sedět. Aby se na sedačce mohlo sedět dlouho, musí být sedačka opravdu pohodlná. Sedačka je tím místem, odkud sledujeme televizi, nebo si povídáme s přáteli a trávíme na ní poměrně dost času. Sedačku si tak vždy vyzkoušejte a nikam přitom nespěchejte!

Jak na materiál sedačky?

Vždy je potřeba vybírat takový materiál, který je nám příjemný na dotek, a především bude vyhovovat právě naší domácnosti. Barva a design jsou jistě důležité, ale než začnete uvažovat o odstínu či barvě, zamyslete se nejprve nad tím, jak bude sedačka u vás doma používána.

Pokud máte doma malé děti, které rády skotačí, je na místě vybrat sedačku bytelnou a spíše tmavší barvy. Omyvatelný materiál jistě ocení maminky těch nejmenších dětí. Vylitý jogurt, popřípadě rozteklá čokoláda, by totiž mohly udělat na čalouněném potahu pěknou paseku. Na trhu je již dnes široká nabídka sedaček, které stačí při znečištění otřít pouze vlhkým hadrem.

02_sedacka

Foto: Pixabay

Posouzení vhodné velikosti sedačky

Velikost sedačky rozhodně vybírejte podle počtu členů rodiny a samozřejmě také podle místa, které bude v místnosti kolem sedačky k dispozici. Každá místnost má jiný tvar. Do některých interiérů se hodí spíše hranatá sedačka ve tvaru L, jinam zase sedačka ve tvaru žraločí tlamy a do malých bytů se může hodit jen krátká rovná pohovka.

Každopádně platí, že sedačka musí projít dveřmi. Některé sedačky jsou totiž opravdu hodně rozměrné, a především v bytech hrozí, že se s nimi nevytočíte již v předsíni. Proto pečlivě měřte, vyplatí se to. Pohodlné posezení tak bude odměnou pro celou rodinu.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *