Jak se zbavit plísně v pračce

02_pracka2

Máte také problémy s tím, že se ve vaší pračce vyskytuje plíseň a v důsledku toho je prádlo často i po vytažení z pračky špinavé či nepříjemně zapáchá? Pak pro vás máme tento recept. Jde o radu, dle které můžete postupovat sami doma a nepotřebujete k tomu ničeho speciálního. Pojďme tedy na to!

Nepříjemná plíseň v pračce

Pokud se vám v pračce usadí plíseň, není to nic záviděníhodného. Jde totiž o problém, který se velmi špatně odstraňuje. Navíc pokud je vaše pračka „napadena“ plísní, má to také negativní důsledky na kvalitu praní prádla. Zejména na bílém prádle se mohou usazovat kousky plísní a vytvářet nevzhledné skvrny. Také může prádlo nepříjemně zapáchat. Místo krásné vůně aviváže tak jen cítíte zvláštní a nepříjemný pach, který je pak při nošení prádla všudypřítomný. Jak se tedy plísně v pračce zbavit?

01_pracka2

Foto: Pixabay

Co budete potřebovat

Pro tento trik, díky kterému se nenáročně zbavíte plísně v pračce, stačí jen tři ingredience. Konkrétně půjde o jeden kilogram krystalické sody. Tu koupíte v drogeriích či v prodejnách se zemědělskými přípravky a potřebami. Jde o sodu, která se používá pro čištění a úklid. Dále si přichystejte 4 litry vody a jeden litr obyčejného octu. Více netřeba!

Jak postupovat

Nyní si řekneme, jak výše uvedené ingredience použít a jaký postup tedy zvolit. Nejprve nalijte přímo do bubnu pračky 4 litry vody. S ní přidáme do bubnu také jedno kilo krystalické sody, kterou nejprve rozmícháme ve vařící vodě tak, aby byla rozpuštěná. Potom zavřete buben a zvolíte nejdelší program při nejvyšší teplotě vody v pračce. Program volíme bez předpírky. Až vám program v pračce dopere a je ukončený, nalijte do přihrádky pro prášek ocet. Nyní opět opakujete proces, tedy zvolíte nejdelší program s nejvyšší teplotou bez předpírky. Po ukončení by mělo být čištění pračky hotové. Soda rozpustí nečistoty a ocet vydezinfikuje vnitřní prostředí pračky.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/tipy-na-super-cistu-pracku-2/

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.