carpet-textures-4-1181557-1280×960

Mramorový koberec do interiéru: Proč ne?

Mramorový koberec v interiéru umí vytvořit dokonalý povrch podlahové plochy a finální vzhled je úplně jiný než u čehokoli jiného. Mramorový koberec, který je složený z ryze přírodních malých oblázků, je novinkou, jež se objevila až v době nedávné. I proto se vyplatí soustředit na jeho vlastnosti a využití v interiéru. Nejedná se o příliš známý povrch, a tak stojí za to zjistit si o něm co možná nejvíce podrobností. Podívejme se na ně tedy podrobněji v následujících řádcích.

Spousta neprozkoumaných věcí

V první řadě je zapotřebí říct, že kamenný koberec je do značné míry neprozkoumán. I proto spoustě z nás vůbec nic neříká. Nevíme vůbec, jakým způsobem se udržuje a jak povrch ve finální fázi po úklidu bude vypadat. Měli bychom mít i jistotu, že nedokáže propouštět vodu. Dále je třeba si zjistit, zdali jej lze aplikovat na stávající povrch podlah. Pokud máte nějaký silně nerovný podklad, nepočítejte s tím, že by to bylo nějak extrémně jednoduché.

Cena koberce může rozhodovat

Mramorový kamenný koberec pro interiér představuje jakousi směs oblázků a speciálně připraveného pojiva. Může nahrazovat betonové podklady, dřevěné podlahy a mnohé další. Může také přijít na anhydrit a další povrchy. Důležitý je pro mramorový koberec do interiéru cena, která vychází pro takovýto podlahový podklad na nějakých 275 korun za m2. Samozřejmě mohou jít ceny i výše, a to v případě některých luxusních modelů.

Jaké další výhody má mramorový koberec do interiéru?

Moderní Piedra mramorový koberec nabízí spousty nejrůznějších výhod. Pokusme se na ně podívat mnohem podrobněji.

–          minimální propustnost vody

–          díky pojivu relativně teplý povrch

–          příznivá cena

–          příjemný dotek s podkladem

–          relativně nenáročná pokládka

–          kvalitní kamenivo a pojivo

–          ryze přírodní podkladový materiál

–          luxusní vzhled kameniva

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *