P1030426

Možnosti zateplení podkroví

Zateplení přináší každému interiéru z hlediska minimalizace tepelných ztrát úplně jiný rozměr. Záleží pouze na tom, pro jaký typ zateplení se rozhodnete a jestli budete do zateplení investovat vysoké anebo nízké finanční prostředky. Nejdůležitější je u patrových domů především zateplení podkroví. Ostatně právě v podkroví se nachází prostor, který může být z hlediska množství tepelných ztrát rozhodující pro celý celkový interiér vašeho domu. Jaké možnosti tedy při zateplování podkroví máte?

Zateplení podkroví polystyrenem

Nejlevnější varianta zateplení podkroví je zateplení prostřednictvím polystyrenových desek. Ty jsou schopny bez větších problémů zajistit dostatečnou izolaci interiéru od vnějších prostor. Mnohdy rozhoduje u zateplení podkroví cena a právě v tomto ohledu jsou polystyrenové bloky ideální variantou zateplení. Jinak nejsou ale nijak výrazně pružné a často je nelze dostat na stísněnější místa, kde jsou třeba tepelné úniky znatelné a způsobují největší tepelnou ztrátu v interiéru.

Zateplení podkroví minerální vatou

 Nejčastější variací zateplení podkroví je zateplení za pomocí minerální vaty. Ta dokáže doslova divy a není problém ji umístit přímo na krovy. Díky lehké konstrukci z podpěr na sádrokartony si můžete pohodlně minerální vatu mezi tyto vzpěry umístit a dopomoct tak k efektivnímu zateplení interiéru podkroví. Optimální je tímto způsobem řešit i dodatečné zateplení podkroví. Nejedná se o příliš nákladnou záležitost a s minerální vatou se dnes již pracuje vcelku pohodlně.

Foukaná izolace je spíše výjimkou

Na zateplení podkroví je možné využít i nejmodernějších systémů foukané izolace, nicméně skutečnost je taková, že vytvoření konstrukce pro tento typ izolace je značně nákladné a často i doslova nerealizovatelné. Foukaná izolace je sice vynikající v tom, že se dostane kamkoli, nicméně na podkroví se spíše hodí minerální vata.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Vašek Odpovědět

    Dobrý den,
    chystám se dodatečně zateplovat podkroví. Z dřívějška mám minerální vatu 160 mm, kterou plánuju dát mezi trámy. Dále chci kolmo přelaťovat a mezi latě dát polystyrenové desky, nebo tzv chytrou pěnu. co o tom soudíte? i z hlediska pořadí materiálu. Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *