IMAG0479

Možnosti plotové podezdívky

Plotová podezdívka je poměrně důležitá v případě, že nechcete mít pod klasickým drátěným plotem příliš velkou mezeru. Volí se zejména tehdy, když majitelé nemovitosti chovají domácí zvířata, a to především psy. Právě oni totiž dokážou standardní drátěný plot bez potíží podlézt a dostat se do sousedovy zahrady. Možnosti podezdívek se do značné míry liší, a tak je jen na vás, pro kterou variantu se rozhodnete. O faktu, že možností máte hned několik, se následně přesvědčíte.

Nejdražší a nejjednodušší podezdívka

V současné době je možné ploty kompletovat jako jednoduchou skládačku. Tomu pochopitelně odpovídají i možnosti podezdívky. Není problém koupit klasickou podezdívku, která je již prefabrikovaným výrobkem. K plotovým sloupkům, a o nichž jsme psali v tomto článku, se dají nakoupit speciální nerezové násady, do nichž se potom nasune betonový dílec. Vše je následně z obou stran zasypáno částečně zeminou, nicméně betonový obrubník je přímo do sloupku prostřednictvím kovové součásti pevně uchycen.

Klasické šalování podezdívky

Jestliže chcete postupovat mnohem levnější, nicméně o to pracnější cestou, pak stačí pouhé podbetonování plotu. To lze učinit jak klasický zašalováním dřevěnými deskami a postupným vylitém betonem, tak i využitím ztraceného bednění. To se pod plot jednoduše naskládá a neleně vylije betonem. Takováto podezdívka je maximálně bytelná a funkční.

Betonové pražce jako designová záležitost

Jestliže chcete mít opravdu precizní podezdívku, pak stačí zvolit betonové pražce, které se umísťují většinou po třech metrových kusech mezi sloupky. Pražce je zapotřebí z obou stran pořádně přibetonovat, aby dokonale držely. V opačném případě by mohlo dojít k jejich destabilitě a k celkovému narušení celistvosti celého plotu. Tento typ podezdívky je patrný z přiloženého obrázku.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *