Optimální vytahovač hřebíků

Zarezlé a nepotřebné hřebíky jsou zlým snem každého majitele rodinného domu. Pokud je kdekoli najdeme, hrozí velké nebezpeční v tom, že se o ně nepříjemně zraníme. I proto je ideální takovéto nastražené pasti eliminovat a všechny hřebíky, o nichž víme, vytáhnout. Posloužit nám k tomu může celá řada různých nástrojů, na které se budeme postupně soustředit. Je jasné, že byste měli volit na konkrétní hřebíky ty správné nástroje, jež svou kvalitou provedení a účinností budou maximálně efektivní.

Klasický malý zetkový vytahovač hřebíků

Jestliže potřebujete vytáhnout hřebíky na poměrně malém prostoru a v menší podobě, pak je ideální volbou takzvané Zetko, tedy vytahovač hřebíků ve tvaru písmene Z. Na jedné straně je tento vytahovač hřebíků uzavřený. Touto stranou se začíná vytahování obzvláště zabitých hřebíků. Na straně druhé disponuje menším zářezem, který se zaklesne do hřebíku a ten se potom na principu páky vytáhne. Vytahování hřebíků tímto způsobem není nijak výrazně složité.

Malé Zetko

IMAG0435

Velké páčidlo na vytahování hřebíků

Jestliže potřebujete vytahovat opravdu velké hřebíky, jež jsou většinou navíc ještě zarezlé, pak se vyplatí takzvané velké Zetko. Jedná se o nástroj, který je jakousi zvětšeninou malého zetkového vytahovače hřebíků. Díky němu je možné vytáhnout i opravdu silně zaražené hřebíky, které jsou v hodně zarezlém stavu. Velké páčidlo na vytahování hřebíků nabízí i mnohem větší páku, takže na vytažení hřebíků nebudete muset vyvinout až tak velkou sílu.

Velké páčidlo na hřebíky

IMAG0394

Klasické štípací kleště pouze na krátkodobou činnost

Jestliže doma nemáte zmiňované vytahovače hřebíků, pak by vám měly postačit i klasické štípací kleště v kombinaci se šroubovákem a kladivem. Pokud se vám prostřednictvím kladiva a šroubováku podaří obnažit hlavičku hřebíku, pak byste jej měli následně za pomocí štípacích kleští vytáhnout. Ideální je ale mít klasické velké štípací kleště a nikoli pouze malém elektrikářské. Pomoct mohou ale i kombinačky.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *