IMAG0405

Jednoduchá výměna žárovky Fabia

Výměna žárovek u mnohých typů automobilů je prakticky neřešitelným problémem a mohli bychom jmenovat celou řadu osobních vozů, u nichž je výměna žárovky neskutečně obtížná. Například taková značka Opel u Astry anebo u starého modelu Kadet byla doslova peklem. I zkušenějšímu mechanikovi trvala tato výměna i několik desítek minut. Ne u všech vozů je tomu ovšem stejně. U modelu Škoda Fabia je demontáž předního i zadního světla maximálně triviální a není problém ji řešit doma svépomocí. Jak tedy na demontáž světla výměnu žárovky u Fabie?

Výměna přední žárovky do Fabie

Vyměnit přední žárovku do Fabie je maximálně jednoduché, jelikož k tomu nebudete potřebovat žádné klíče ani specializované záležitosti. Šikovné ruce se tak stanou jedinou pomůckou. Po odklopení krytu motoru, tedy předního víka kufru si najdete oblast předního světla. V něm jsou patrné dva malé plastové zobáčky, jež zamáčknete směrem k sobě. Pak půjde celý kryt bez problémů vyjmout. Následně sundáte drátěnou zábranu u žárovky a tu vyjmete. Nasadíte novou, zábranu zaklapnete a to samé učiníte i s krytem světla.

Výměna zadní žárovky u Fabie

Zadní žárovku u tohoto modelu vozu vyměníte podobně. Po odejmutí krytů po bočních stranách kufru stačí pouze zase stlačit dva plastové zobáčky, čímž se uvolní celá vnitřní část zadního světla. Poté, co ji vyjmete, jednoduše pootočením vyšroubujete prasklou žárovku a dáte novou. Celý kryt poté zaklapnete zpět a máte vyhráno.

Nákup žárovek do Fabie

Koupit si žárovky do Škody Fabia můžete jak na internetu, tak jakémkoli motoristickém obchodě. Jejich provedení je univerzální, takže se budou hodit do kteréhokoli modelu této značky. Výborná je zejména sada žárovek Fabia, která v sobě pojímá hned několik kusů žárovek. Při případné poruše si pak vyberete přesně takovou, kterou budete potřebovat.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

2 komentáře

  1. Jiří Šeda Odpovědět

    Výměna žárovek Fabia. Jak jednoduché a snadné i pro laika, když najde takovouto užitečnou radu. Díky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *