Mokré čištění koberců je vhodné pro udržení jejich kvality

Mokré čištění koberců je často podceňované, ale o to důležitější službou, kterou můžete vy nebo profesionální úklidová firma vašim kobercům dopřát. Pouze díky mokrému čištění koberců lze z čištěného povrhu odstranit nečistoty usazené opravdu v hloubce vlasu. Před samotným mokrým čištěním je vhodné zjistit, zda má koberec izolační vrstvu a případně jakou a na základě toho se pro mokré čištění rozhodnout či nikoliv. Ne všechny koberce jsou pro mokré čištění určeny. Pokud mají izolační vrstvu, která saje vodu, není možné koberce na mokro čistit. Stejně tak není možné čistit na mokro koberce, které jsou vyrobené z přírodních materiálů, kam spadá například kokos, juta nebo konopí. Tyto materiály po kontaktu s vodou velmi rychle podléhají zkáze, kdy jejich struktura se po kontaktu s vodou změní.

Průběh mokrého čištění koberců

Jak mokré čištění probíhá, jsme se zeptali pana Miroslava Zemánka, který je majitelem firmy čištění koberců Praha. Specializuje se výhradně na tuto metodu čištění a věříme, že informace podané od profesionála Vám přinesou informační hodnotu, kterou využijete. Mokré čištění, jinak nazýváno také jako extrakční čištění je prováděno za pomoci speciálního stroje na mokré čištění (extraktoru), který je vybaven čerpadlem a výkonnou turbínou. Čerpadlo je určené k nastřikování čisticí směsi do tkaniny, kde čisticí směs na sebe naváže roztoče, prachové částečky a alergeny a je okamžitě odsávána pryč. Nedochází tedy k promočení koberce, jak mnozí z Vás jistě znají z předchozích let, kdy bylo mokré čištění ještě velmi nedokonalé.

Stroje na mokré čištění koberců

Stroje na mokré čištění koberců jsou vybaveny dvěma nádobami, kdy jedna je určena na čistou vodu smíchanou s čisticím prostředkem a druhá nádoba je určena na vodu znečištěnou, která je odsávána pomocí turbíny z koberce. Extraktory je možno využít rovněž na čištění sedaček nebo jiného čalouněného nábytku. Stačí pouze přehodit nástavec na čištění koberců za úzký nástavec na čištění čalounění a máte univerzální stroj. Extraktor je možno rovněž zapůjčit, kdy nejlevnější půjčovna strojů na čištění koberců je právě pod firmou Čištění koberců Praha.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *