Vybíráme police do koupelny

Koupelna jako ze škatulky je pro většinu z nás jakous samozřejmostí, bez které se nelze obejít. Pokud chcete takovouto koupelnu mít také, měli byste počítat se všemi aspekty, jež mohou celkovou kompozici koupelny ovlivnit. Typické v tomto ohledu mohou být například police do koupelny. Ty mohou být zdánlivě nenápadnou součástí koupelny, nicméně přesto mohou vypadat skvěle a představovat ideální desénové i funkční prvky. Pokusme se upozornit na police do koupelny především z hlediska jejich provedení.

Dřevěné police do koupelny

Dřevěné police do koupelny jsou jakousi tradiční záležitostí. Jedná se o police, kterými se nic nepokazí, ale rozhodně ani nijak výrazně nezaujmou. Nejčastěji se volí dřevěné police v dřevotřísce, které jsou opatřeny bílými hranami. Tento typ polic je sice levný, ale nesvědčí mu vlhkost. Jestliže nemáte na tomto typu police zaoblené a uzavřené hrany, pak dochází postupně k jejich odlepování. Vybrat lze ale i dřevěné police v masivu, které ovšem nejsou v koupelně nijak výrazně oblíbené.

Skleněné police do koupelny

Poměrně designově povedené jsou skleněné police do koupelny. Ty sice na jednu stranu vypadají perfektně, nicméně na stranu druhou se nejedná o zrovna praktické police. Vidět je na nich veškerá voda, která na ně kapne. I v případě tvrdé vody si můžete bát jisti tím, že na skle zůstanou bílé stopy. Jediným řešením jsou police ze zatmaveného skla anebo ze skla mléčného, které má nějakou strukturu, jež dokáže skvrny eliminovat.

Nerezové police do koupelny

Poměrně vkusně vypadá v koupelně i nerezová police. Jestliže máte klasické nerezové spotřebiče typu pračky anebo sušičky, pak i tento typ police může v koupelně vypadat moc hezky. Zajímavé jsou i nerezové prvky typu sprchového kouta a umývadlové baterie. Pokud se všechno sladí dohromady, pak není problém. Výborná může být i rohová police do koupelny v nerezu.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *