02_koupelna_rostliny

Modernizace koupelny snadno, rychle a za pár kaček

Vybavování koupelny vás může stát pěkný balík. Veškeré vybavení, od koupelnového nábytku počínaje, přes různé obklady, dlažby a nejrůznějšími doplňky konče, stojí pěkný balík. Kompletní rekonstrukce koupelny s výměnou obkladů, dlažby a všeho vás vyjde na desítky tisíc. V tomto článku si ale ukážeme, že je možné zmodernizovat koupelnu bez drastických stavebních úprav, a přitom se vejít do minimalistického rozpočtu. Výsledek může být až překvapivě dobrý.

Nechte si opravit vanu a umyvadlo

To jsou totiž věci, které se v koupelně pochopitelně používají nejčastěji. Nejsou však nezničitelné. I kvalitní umyvadlo a vana může časem podlehnout opotřebení běžným používáním. To však nemusí být hned důvod pro jejich výměnu. Nová vana s umyvadlem nejsou zrovna nejlevnější, v případě vany by to vyžadovalo i větší bourací práce. Přesto je tato situace snadno řešitelná. Existují firmy a řemeslníci poskytující služby v oblasti oprav a renovací opotřebovaného koupelnového vybavení. A nejsou ani drazí. S rekonstrukcí vany, sprchového koutu nebo umyvadlo se pohodlně vejdete do dvou tisíc korun a vaše koupelnu bude zase jako nová.

Foto: Radek Štěpán

Renovace spár mezi dlaždicemi

Vydrolené spáry mezi dlaždicemi nemusí být hned záminkou pro kompletní nové obklady. Obkladový materiál není zrovna nejlevnější a hodina práce zručného a schopného obkladače zrovna tak. Poškozené spáry si můžete snadno opravit i sami a výsledek bude stejný jako od profesionála. Občas stačí spáry jen lehce přetřít a dát jim nový lesk. K tomu můžete použít třeba po domácku vyrobený přípravek. Smíchejte půl hrnku jedlé sody se šťávou ze čtyř citrónů a trochou octa a nechte rozpustit v teplé vodě. Vytvoří se vám hmota, kterou spáry můžete vyčistit za použití třeba kartáčku na zuby. Uvidíte, jak se po tom spáry rozzáří.

01_koupelna

Foto: Pixabay

Nezapomeňte na vkusné doplňky

Moderní design vaší koupelně dodají také nové textilie, ručníky a další doplňky. Intimní atmosféru v koupelně vytvoří třeba vonná svíčka, dojem pohodlí a relaxace můžete navodit třeba menší živou zelenou květinou.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *