Moderní vinylové tapety do koupelny

Krásná koupelna je místem, kam se budete velmi rádi vracet v podstatě každý den k pravidelné hygieně. Pokud ji chcete mít hezkou, vyplatí se vsadit na hezké obložení v kombinaci se špičkovými zařizovacími předměty. Když už ale máte koupelnu hotovou, můžete ji vylepšit za pomocí hezkých tapet. Výborné jsou zejména vinylové samolepící tapety do koupelny. Právě na ně a jejich možnosti se budeme soustředit a pokusíme se ukázat jejich hlavní přednosti. O tom, že je jich vcelku hodně, se následně společně přesvědčíme.

Vinylové tapety koupelnu zdokonalí

Klasické tapety, jejichž základem je papír, by byly do koupelny fakticky nemyslivé. Moderní vinylové zde ale bez větších potíží do koupelny přilepit dají a nedojde k jejich poničení. Jsou totiž vysoce rezistentní vůči všudypřítomné vlhkosti, jíž je samozřejmě v prostoru koupelny více než dost. Skvěle se také udržují. Stačí jen vlhký hadřík, popřípadě roztok s kartáčkem a máte vyhráno. Nalepit je lze na jakýkoli povrch. Jmenovat bychom mohli umakart, sádrokarton anebo standardní zeď.

Jak dobře nalepit vinylové tapety

Moderní vinylová tapeta musí být dobře nalepena. I proto je zapotřebí dodržet následující postup. Na počátku pořádně očistěte zdi a upravte veškeré nerovnosti, které se na nich nacházejí. V případě rovného a dokonale suchého povrchu zdi můžete začít nalepovat tapety. Na mokrou stěnu je určitě nelepte, jelikož by došlo ke vzniku plísní. Pod tapetou si najde své místo penetrační nátěr. Dále je třeba správné lepidlo a nařezání tapet předem.

Další aspekty lepení vinylových tapet

Při lepení je vhodné postupovat ve směru od okna až ke dveřím. Tapety dávejte vedle sebe: nedokážete-li odhadnout dokonalou linii, pomůže vám olovnice. Lepidlo se mnohem lépe nanáší válečkem. Do tapety se dokonale vsákne a ta se ke zdi přilepí dle potřeby. Tapetu je třeba vyhladit kartáčkem a následně oříznout k dokonalosti.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.