Odvlhčovač

Jak na vysoušení zdiva ve starším domě

Pokud bydlíte ve starším domě anebo se rozhodujete pro jeho koupi, budete mít s největší pravděpodobností velké problémy s vlhkostí. Starší domy se prostě a jednoduše vlhkosti minimální ve sklepních a přízemních prostorách nevyhnou. Proto je zapotřebí přemýšlet o možnostech vysoušení těchto prostor, které budou co nejméně drastické. Klasiku představuje totiž právě podřezání domu, které je již ale stavebním zásahem a je třeba počítat nejen s vyšší investicí, ale také s tím, že budete mít okolo domu nepořádek. Chcete-li dům efektivně odvlhčit a vyhnout se zásahům do jeho stěn, vyplatí se vsadit na fyzikální technologii vysoušení zdiva.

Princip fyzikální technologie vysoušení

Podstata vysoušení zdiva touto minimálně invazivní metodou je velmi jednoduchá. Do místnosti se zavěsí přístroj, který dokáže vytvořit efektivní magnetické pole. To je schopno prostoupit zdivem a zeslabit jeho vzlínání do takové míry, že se voda začne postupně vracet zpět k základům. Nemusíte tak stavbu podřezávat a bojovat s její statikou. Stěny se postupně vysuší a vy si budete moci užívat pohodového bydlení v příjemném prostředí.

Jak vše realizovat?

Máte-li dům vlhký, je třeba nejprve pozvat odborníka, který vyhodnotí, zdali je využití zmiňované technologie vhodné právě pro váš interiér. Zároveň stanoví postup, jehož byste se měli držet. Současně s instalací samotného přístroje dochází i k opakovanému měření, a to v intervalu 6 měsíců. Standardně může trvat kompletní vyschnutí zdiva i půl roku. Jeden přístroj umí vytvořit magnetické pole o rozsahu poloměru zhruba 13 metrů.

Který odvlhčovač zvolit?

Na trhu se nacházejí nejrůznější odvlhčovače zdiva. Jedním z nejprodávanějších modelů je například Master DH 720. Jedná se o kondenzační typ, který využívá služeb integrovaného kompresoru. Optimální je pro jeho práci pokojová teplota. Pro vysoušení sklepů je vhodný odvlhčovač Master DHA 10 zachytávající vodní páry díky hygrostatickým materiálům již od teploty 0 stupňů Celsia.

Zdroj náhledového obrázku: eprofi.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Lenka Odpovědět

    Dobry den. Mame stary dum z veprovice. Zaklad je kamen. Resime vlhkost kondenzacni, nebot se vetsinu roku netopi a nevetra. Zdi jsou suche a omitky jsme osekali na veprovici cca 0,5 m nad vlkosti. Mame betonovou podlahu, ktera je podlozena ipou ale bohuzel konci u zdi coz ji neprospívá. Odbornik provedl mereni. Rekl ze zdi jsou suche a mame pouze kondenzacni vlhkost. Takze navrh sanacni omitku a pokud to nepomuze tak za 2 roky specialni osetreni betonove podlahy. Hledame jeste jine moznosti. Treba osmoza apod. Muzete mi prosim poradit? Bojime se obrovske investice do sanacni omitky a tim ze se tu zase nebude od zari do dubna vetrat a topit, mame obavy, ze sanacni omitky nepomohou. Cetla jsem Vas clanek o magnetickem … je to princip osmozy? Predem dekuji za Vas nazor. Lenka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *