Moderní roubenky: Stylové stavby, které lákají kvalitou a maximální životností

Roubenka

Když se řekne roubenka nebo dřevostavba, mnohým z nás se vybaví domky, které jsou spíše určené na venkov a nikoli k trvalému bydlení. Jasně, naši předkové zastávali názor, že pořádná cihla je prostě cihla a vydrží navěky. Stejně tak často okolo staveb ze dřeva koluje spousta mýtů ve smyslu, že dřevo dokonale netěsní a že ze dřevěného objektu uniká mnohem více tepla. Najít by se dalo ještě hodně nepravd, a tak se podíváme podrobněji na několik největších předností roubenek a dřevostaveb.

Maximální výdrž roubenky

Moderní kvalitní roubenky bez problémů vydrží stejně jako klasické zděné domy. Veškeré dřevostavby musí splňovat velmi přísné normy týkající se pevnosti, stabilit a životnosti. Kvalitní dřevostavba bez potíží vydrží i 200 let. Velmi rychle můžete zapomenout na to, že by byla dřevostavba více ohrožena ohněm, plísní, brouky nebo čímkoli jiným.

Vynikající tepelně izolační vlastnosti

Víte, že když zatopíte v klasickém zděném domku, musíte na teplo v interiéru čekat klidně i několik desítek minut, respektive až 3 hodiny? U moderní dřevostavby získáte tepelný komfort prakticky okamžitě. Pokud budete chtít nechat teplo delší dobu nakumulovat, je to nejmenší postavit v interiéru dřevostavby klasickou stěnu z cihel. I když bude mít dřevostavba stejnou tloušťku stěny jako klasický zděný dům, její tepelně izolační vlastnosti budou lepší.

RoubenkaFoto: pilanovotny.cz

Expresní výstavba samozřejmostí

Když už se rozhodnete bydlet v novém, nejspíše na bydlení nechcete čekat dlouhou dobu. Na zděný domek si počkáte minimálně jeden rok. Vždyť je třeba, aby stavba vyschla a všechny procesy proběhly po sobě tak, jak mají. Realizace dřevostavba trvá pouhé dva měsíce, jelikož se staví suchou cestou. Stavět lze v jakémkoli ročním období a bydlet můžete za pouhé 3 měsíce. Dřevo je navíc krásné a přírodní. Na psychiku člověka působí mnohem lépe.

Vsaďte na specialisty

Naším tipem pro realizaci roubenky nebo dřevostavba je Pila Novotný. Tato společnost nabízí své služby v Praze, Středních Čechách, Libereckém a Hradeckém kraji. Dům vám ale postaví i jinde. Více informací najdete na https://www.pilanovotny.cz/.

Náhledové foto: pilanovotny.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.