Kuchyň

Moderní kuchyň: Důležitá je kvalita i estetika

Kuchyň už nemusí být striktně oddělenou místností, která slouží především k přípravě jídel. Dost často už je kuchyň součástí jídelny nebo obývacího pokoje.  Je to totiž prostor, kde rodina spolu tráví nejvíce času. Měli bychom proto dbát na kvalitu materiálu i na estetický výběr kuchyňských doplňků.

Nejoblíbenější pracovní desky

Mezi nejoblíbenější typ pracovní kuchyňské desky patří zejména vysokotlaký laminát, hlavně kvůli ceně. Výrobci ho nabízejí v mnoha dekorech, které imitují například  dřevo, kámen a jiné přírodní materiály. Taková deska je sice nenáročná na údržbu, avšak musí se vždy dodržovat pravidlo, že při práci v kuchyni třeba při krájení zeleniny, použijete podložku či prkénko. Luxusnějším materiálem je technický kámen. Deska z toho typu materiálu bude neporézní a odolná vůči chemikáliím i vysokým teplotám. Ovšem je tady ještě kámen přírodní a to žula. Kuchyňská žulová deska  je jedinečná nejen svým dekorem, ale jedná se o nejtvrdší a nejodolnější materiál s nejdelší životností. Avšak má nejvyšší cenu. Vyhledávaným materiálem je také masivní dřevo nebo Corian. Jde o jediný materiál, který v jednom kuse může  mít propojit desku, dřez i zadní panelový obklad.

Dekory

Nejvíce v oblibě jsou světlé dekory. Nejčastěji bílé lesklé dekory nebo lesk v odstínu silk či magnolia. Z lesklého povrchu totiž jedním tahem odstraníte úplně všechno. Kuchyně ve světlých tónech bude působit opticky větší. To může být velká výhoda hlavně v malých bytech, který chceme právě opticky zvětšit. Oblíbené jsou také kuchyně v šedých odstínech nebo kuchyně v dekoru dřeva.

Ostrůvkové vaření

V posledních letech je trendem ostrůvkové vaření. Jedná se o ideální variantu, pokud chcete začlenit  kuchyň do obývací zóny. Využití ostrůvku může být samozřejmě různé. Od varného nebo mycího centra až po barové sezení či náhrada za jídelní stůl. Co se týká barevnosti dominují  bílé, šedé, tmavé barvy nebo provedení dřevěné. Jako vždy nesmíme opomenou doplňky v podobě poliček, stojánků a nejrůznějších držáků  na kořenky, dózy a nádobí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

2 komentáře

 1. Danah Odpovědět

  Dobry den
  zadam o radu ohledne vyberu linky
  chtela bych do ni tento drez trendo.cz/clanky/tectonitove-drezy-b62
  tak nevim jaky material a barvu linky
  dekuji

 2. Míla Bendová Odpovědět

  Dobrý den, kuchyňskou linku je vhodne podrobne navrhnout, podle mist pripojeni vody, odpadu, elektro, prip. plyn. Rozmisteni musí splnovat tzv „trojuhelnik“ mezi lednici, drezem a sporákem. Vybraný dřez bude vhodný do moderní kuchyně. A dulezite je estetický výraz a zaclenení do otevřeného obytného konceptu. Proto se delaji návrhy kuchyní s vizualizací ve 3D. Pokud mate zájem o takový návrh, tak napiste.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *