Sušička

Když sušička nahradí i žehličku

Většina z nás používá u myček jeden dva programy, u praček  už se počet zvyšuje.  U sušiček by se však použití pouze dvou programů nevyplatilo. Navíc správný výběr programu u sušičky je ještě důležitější. Máme totiž různé materiály a také je potřeba respektovat doporučení od výrobců.

Používejte ten správný program, vyplatí se to !

Škála programů je dnes opravdu široká. Od programu na vlnu, bavlnu, ručníky, přes snadno udržovatelné materiály, program sport, košile až po program na velmi jemné prádlo.  Omezit se proto jen třeba na program bavlny nebo jemné prádlo, by se mohlo nevyplatit. Důležité je tak zvolit správný program a také správně roztřídit prádlo. Často se totiž zapomíná na to, že například oblečení se zipem může poškodit další prádlo. Nebo třeba k džínám nepatří bavlněná tričky, byť jsou i stejné barvy. Nejlepší je prát i sušit rifle samostatně. Spousta značek má pro riflovinu dokonce speciální program.

Sušička na prádlo s tepelným čerpadlem

Určitě se vyplatí používat  i sušičky s tepelným čerpadlem. Takové sušičky umožňují sušit i při nižších teplotách. Pokud se vrátíme ještě k riflím, právě rifle se při vyšších teplotách mohou začít srážet. Vyšší teploty nesnese ani oblečení s lycry nebo jiných elastanových vláken. Tyto typy materiálu pak rychleji degradují.

Nejste milovník žehlení? Nevadí, sušička si poradí

Pokud nemáte žehlení moc v lásce, využívejte sušičku podle typu prádla.  To znamená, že například do bubnu na 5 kg prádla nevložíte množství košil o této hmotnosti, ale maximálně 5 kusů. U košil se sice počítá s 200 gramovou hmotností, avšak potřebují dostatek místa v bubnu sušičky. Navíc je nebudete muset žehlit.  Výrobci sušiček prádla se také snaží, aby jste usušené prádlo vytáhli ze sušičky v co nejlepší kondici. Takže vybavují bubny sušiček asymetrickými unašeči s měkčeným povrchem nebo kombinují proudy teplého vzduchu. Výsledkem je pak nadýchané prádlo a bez pomačkání.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *