Techniclic®

Moderní dřevěné fasády Techniclic® s neviditelným uchycením

Dřevěné fasády jsou stále moderním a navíc generacemi ozkoušeným řešením fasádního obložení domu. Do dřeva můžete zahalit celou budovu nebo jím obložit jen část fasády pro dotvoření zajímavějšího vzhledu. Představujeme vám inovativní systém Techniclic® pro zcela skryté uchycení dřevěného obložení.

Dřevěné fasády bez viditelných vrutů

Dřevěné fasády s neviditelným uchycením Techniclic® představují zcela jedinečný systém uchycení fasádního obkladu, kdy není nutné prkno provrtávat a šroubovat skrz. Fasádní obklad je totiž přichycen zespodu na tzv. klip. Na hotové fasádě tedy nejsou viditelné hlavičky vrutů, jako je tomu při tradičním způsobu montáže dřevěné fasády.

Systém Technilic® je „fasádní“ obdobou již déle používaného a oblíbeného systému Softline® pro dřevěné terasy, které lze i velmi době při stavbě terasy a fasády kombinovat. (Oba systémy vyvinula belgická společnost Vetedy Group.)

foto-3-Termotopol_3_sire_prken_Vetedy-Libanon

Fasádní obklad jen z odolných dřevin

Fasádní palubky se vyrábějí z velmi odolných exotických nebo tepelně upravených evropských dřevin. Mezi exotickými dřevinami se využívají africké dřeviny Iroko či Padouk s překrásnou kresbou a barvou. Evropské dřeviny je nutné pro delší odolnost a životnost tepelně upravit (tzv. Thermowood). Nejčastěji se používá tepelně upravená borovice, případně thermojasan a thermotopol.

Výhodou těchto dřevin je jejich vysoká odolnost a dlouhá životnost i bez ošetření ochrannými nátěry. Pokud se rozhodnete dřevěnou fasádu nenatírat a ponechat osudu působení přírodních vlivů, pouze počítejte s tím, že se postupně vyplaví přírodní barvivo a fasáda zešedne.

Montáž dřevěné fasády se systémem Technilic®

Systém Techniclic® se skládá z dřevěných fasádních prken s předem přesně vyfrézovanou drážkou vespodu prkna, plastových klipů Techniclic® a držáku klipů, do kterého se klipy zasunují.

Drážky na fasádních prknech dokonale zapadají do klipů, jež přidržují prkno na fasádě.

Montáž dřevěné fasády se systémem Techniclic® je jednoduchá, na milimetry přesná, umožňuj eskvělé provětrání fasády, a značnou úsporu času (montáž pomocí systému Techniclic® je až 4krát rychlejší než tradiční způsob montáže dřevěné fasády).

Nainstalovaný dřevěný obklad můžete v případě poškození zcela jednoduše nahradit novým, bez nutnosti demontáže větší části fasády (lze vyměnit i jen jednu konkrétní palubku).

Techniclic thermoborovice_foto-2-montaz

Samozřejmostí je možnost instalace dřevěného obložení jak horizontálně, tak vertikálně.

Na výběr jsou tři druhy šíří fasádních palubek (a podle toho odpovídající rozměry klipů). Velmi lákavou a zajímavou je možnost prostřídání několika šíří na jedné ploše.

Novinkou pro systém Techniclic® jsou pak mezerníky, které se vkládají mezi prkna a které zcela přesně určují velikost mezery mezi prkny. Použitím mezerníků dojde ještě k lepšímu odvětrání fasády a také jejímu optickému odlehčení.

Systém Technilic® byl již s úspěchem použit při mnoha realizacíchdřevěných fasád po celém světě.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *