Dekorace do dětského pokoje

Moderní dekorace do dětského pokoje

Zařizujete pokoj pro své děti? Nevíte si rady s výběrem nábytku, dekorací? Máme pro vás pár typů jak dětský pokoj zařídit. Při zařizování pokoje rozhoduje věk dítěte, protože dítě pětileté má jiné zájmy, líbí se mu jiné věci než například dítěti desetiletému. Dalším kritériem při budování pokoje je to, zda zařizujeme pokoj klučičí nebo holčičí anebo musíme skloubit oba dohromady.

Dětský pokoj – nábytek

Jediné tři body, které jsou společné pro jakýkoli dětský pokoj, jsou tzv. zóny pokoje: spací nebo odpočívací zóna, úložná a pracovní. Co se týká spací zóny, je na místě dítěti pořídit kvalitní postel a především kvalitní matraci. U pracovní zóny volíme psací stůl dle výšky dítěte, a pokud chcete zainventovat, doporučujeme i židli k psacímu stolu, která roste s dítětem. Židle lze různě nastavit podle výšky dítěte. Tuto funkci nábytku využijete především, pokud máte dítě ve školním věku a chcete, aby správně sedělo, a tím pádem se i soustředilo na psaní domácích úkolů. Úložné prostory chce každý využít tak, aby se vlezlo co nejvíce věcí. V dnešní době existuje spoustu vychytaných skříní se zásuvkami, tak abyste uložili co nejvíce věcí. Kromě nábytku je důležité také osvětlení celého pokoje. Nejvíce světla by samozřejmě mělo být nad psacím stolem.

Dětský pokoj – inspirace

Dětské pokoje pro holky

Holky bývají na své pokojíčky náročnější. Rády si nábytek a všechny dekorace vybírají samy podle nejnovějších trendů.  Všechna děvčata určitě ocení velké šatní skříně, kam se jim vleze spousta oblečení a bot. Velmi moderní jsou skříně se zabudovanými zrcadly. Ještě více ale ocení každá, ať už malá nebo velká, svůj zkrášlovací koutek, kde bude mít všechny nezbytné drobnosti.

Dětské pokoje pro kluky

Kluci si na detaily moc nepotrpí a v dnešní době je spíše zajímá, aby měli na svém psacím stole ten správný počítač, než sladěný odstín nábytku s kobercem. Jako rodiče si ale můžete dát tu práci a vybrat takový stůl, který bude umožňovat jak psaní domácích úkolů, tak hraní na počítači. Stůl by měl být dostatečně prostorný, aby na něm mohlo mít dítě vše po ruce. A pokud máte prostor, ideální jsou dětské pokoje na míru, které budou splňovat jak vaše požadavky, tak přání dětí.

Dekorace do dětského pokoje

Dekorace jsou výborné. Mohou si je totiž vybrat děti podle toho, co je baví a zajímá.  Dekorace totiž pomáhají vytvořit pokoj, podle kterého se pozná, že jen jejich. Děti tam totiž budou mít věci, které si sami vybraly, a navíc budou mít pocit, že se na vybavování pokoje opravdu podílely. Existuje nekonečné množství různých dekorací. Od různých lepících tapet, obrázků, fotografií na zeď až po stolní lampičky všemožných tvarů, barev a funkcí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *