Vířivka

Chci vlastní vířivku!

Chci si koupit novou vířivku. Jaké parametry si mám při koupi ohlídat?

Prvním rozdílem, který uvidíme při koupi vířivky, bude jejich cena. I zde ovšem platí, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.

Levné vířivky jsou většinou vyrobené z levných akrylátů (vyráběné v Číně). Tento akrylát po několika málo letech používání začne praskat, tvoří se v něm bublinky a celkový vzhled vířivky nebude vypadat moc hezky. Mezi výrobce kvalitnějších akrylátů patří Spojené státy americké – firmy Aristech a Lucite.

Levné vířivky mají při svém provozu vyšší spotřebu elektrické energie. Jsou v nich čerpadla, která mají vysoké nároky na spotřebu energie, a během několika let používání vířivky přeplatíme ušetřenou finanční částku za vířivku právě cenou, jakou zaplatíme za spotřebovanou elektřinu. Je tu i problém s izolací a ohřevem vířivky, který je u levnějších vířivek také jednodušší a například udržení teploty vody ve vířivky bude stát větší peníze.

Levnější vířivky bývají také hlučnější. To může vadit nejenom vám, když si budete chtít užít klidu a pohody ve vířivce, ale může to vadit například i vašim sousedům.

Počet míst ve vířivce

Vířivky se liší počtem míst, které jsou ve vířivce. Nejčastěji se prodávají vířivky pro 2 – 8 osob. Ve vířivkách se také liší tvar a uspořádání sedáků. Některé vířivky mají sedáky pevně dané, některé vířivky – například od společnosti Villeroy & Boch mají sedáky libovolně měnitelné. Měkké vířivky – nafukovací, přenosné – nemají sedáky vůbec a můžete si pozici měnit a vybírat sami.

Dalším parametrem jsou samotné trysky. Vířivky si kupujeme hlavně kvůli hydromasáži, kterou nám poskytují trysky. Trysky mohou být ve vířivkách pevné – přímé, nebo rotační. U přímých vířivek je nevýhoda, že nás začnou po chvíli používání „svědit“ a my cítíme potřebu se nastavit ve vířivce jinak. Je to jako pocit, když bychom byli u maséra a ten nás masíroval, tlačil, stále na jedno místo. Rotační trysky masírují tělo a svaly na větší ploše, kde proud vody rotuje a poskytuje větší uvolnění. Trysky u vířivek Villeroy & Boch jsou ještě navíc měnitelné. Jsou zabudované v JetPaks panelech, což jsou panely s tryskami, které můžeme jednoduše vyměnit podle toho, jakou masáž si chceme dopřát. Tyto JetPaks panely můžeme pak libovolně dokupovat a mít tak celou sadu masážních trysek.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *