Barvy v ložnici hrají důležitou roli

Barva v ložnici

Místo, kde bydlíme a žijeme, ovlivňuje to, jak se cítíme. Je důležité si to místo k životu příjemně zařídit. Každá místnost v domě nebo bytě je důležitá, a proto je třeba zvolit i vhodné barvy každé místnosti i v ložnici.

Účel ložnice

I když se to zdá neuvěřitelné, v ložnici trávíme oproti ostatní místnostem nejvíce času v kuse. Tento pokoj představuje nebo by měla představovat místo, kde budeme odpočívat a relaxovat. Je to vlastně taková oáza, kde díky spánku znovu nabíráme síly na další dny.

Barvy do ložnice

Barvy v ložnici by měla být člověku příjemné. V prvé řadě vybereme barvu stěn, stropu i podlahy.  Je jen na vás jaké barvy a barevné kombinace vyberete. Škála barev je pestrá a proto si uvedeme základní rozdělení barev, a to na:

–          teplé barvy,

–          studené barvy,

–          neutrální odstíny.

Teplé barvy v ložnici

Nejčastější barvy na zeď do ložnice jsou v odstínech červené, oranžové a žluté.  Teplé barvy působí pozitivně na naši psychiku a navozují příjemnou atmosféru, harmonii a pocit tepla.

Studené barvy v ložnici

Mezi studené barvy řadíme odstíny modré, zelené. Například i určitý odstín fialové můžeme zařadit mezi studené barvy. Tyto studené tóny barev mají uklidňující účinky. Především zelená navozuje klid a člověk se lépe uvolní.

Neutrální barvy v ložnici

Barva ložnice nemusí být nutně teplá nebo studená lze vybrat i třeba bílou, šedou nebo béžovou barvu. Tyto barvy působí velmi jednoduše a zároveň elegantně. Bílá ložnice je klasickou volbou v mnoha bytech. Někdy může působit trochu nudným dojmem, ale na druhou stranu dává možnost vybrat výrazné dekorace do ložnice.

Barevné dekorace

Dekorace volíme dle libosti. Někteří lidé upřednostňují spoustu doplňků, jako jsou obrázky, fotky, vázy, květináče apod. Někdo dává zase přednost jednoduchosti a vystačí si s postelí, skříní a lampičkou. Vše je jen o vás, co vám se zdá příjemné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.