Moderní 4+kk dům 92 m2 za cenu od 3.100.000 Kč

Modulární domy

Vlastní bydlení je snem mnoha rodin, párů i jednotlivců. Proto řada z nich investuje to pořízení svého bytu nebo domu a raději si vezmou hypotéku, než by platili drahé nájemné. I ten vnitřní pocit, že máte něco, co patří jen vám, stojí za to. S tímto pochopitelně souvisí zhodnocení peněz. Nemovitosti byly vždy dobrou investicí. A platí to i v dnešní době.

Vlastní dům, nebo byt?

Před pořízením nemovitosti na bydlení je třeba si ujasnit, co bude lépe vyhovovat vašemu životnímu stylu. Bude to dům, nebo byt? Někdo upřednostňuje pohodlí, zatímco jiní by rádi měli k dispozici i kousek zahrady. Pro první možnost hovoří pořízení bytu, pro druhou koupě nebo výstavba rodinného domu. Pokud patříte mezi ty, kteří by svůj volný čas rádi věnovali zvelebování okrasné nebo užitkové zahrady, tak vlastní domek bude tím pravým. Zde se nabízí například moderní dům s dispozicí 4+kk a obytnou plochou 92 m2, jenž je ideální pro rodiny s dětmi.

Modulární domy

Foto: Apeza.cz

Proč si vybrat modulární dům

Při volbě, pro jaký dům se rozhodnout, je důležitá zejména otázka financí. Kdo přemýšlí ekonomicky, tak bude chtít své peníze investovat účelně, aby za ně získal co nejvíce. Tím může být pořízení právě modulárního neboli montovaného domku. Už za 3 100 000 Kč lze získat do vlastnictví modulární dům se zastavěnou plochou 59 m2. Tato pořizovací cena je téměř o 20 % nižší než cena klasického zděného domu. Výhodou je zkrácení doby výstavby montovaného domu, která zabere od 2 do 6 měsíců.

Moduly jsou vyrobené způsobem, který splňuje stavební normy a standardy jako tradiční konstrukce domu. Jednodušší je i příprava projektu, jež zpracovává projektant v BIM modelech. V nich je hotová velká část konstrukčních řešení. Modulární výstavbu nelze na první pohled rozeznat od klasický výstavby, a to díky používaným materiálům a stavebním technologiím. Montovaný dům má ocelovou konstrukci odolnou vůči požáru, tudíž celá stavba odpovídá přísným nárokům požární bezpečnosti.

Neméně důležitá je ekologická stránka výstavby montovaného domu. Souvisí s ní méně odpadu i to, že nemovitost splňuje standardy pasivního domu. To vede k úspoře energií a ke zkrácení návratnosti investice. V současné době, kdy se vše zdražuje a cena energií raketově stoupá, je to argument, který může mnohé přesvědčit k pořízení vlastního modulárního domu.

Modulární domy

Foto: Apeza.cz

Základní parametry montovaného domu

Konstrukci tvoří kovový rám z vnější strany opláštěný tepelně izolačními panely. Samotný rám je vyplněný minerální vatou, jež funguje jako tepelná izolace. Z vnitřní strany rámu jsou sádrokartonové desky. Podlahy domu mají izolaci z minerální vaty a parozábrany. Na nich je položena laminátová podlaha, případně vinyl nebo dlažba. Krytina střechy může být z plechu, PVC či formou vegetační střechy. I zde nechybí izolace pomocí tepelně izolačního panelu a minerální vaty.

V koupelně montovaného domu najdete sprchový kout se skleněnou zástěnou a s baterií, umyvadlo s baterií, skříňku, zrcadlo s osvětlením, závěsné WC, elektrický topný žebřík, elektrický ohřívač vody. Nechybí odvětrávání koupelny a hydroizolace. Na podlaze je keramická dlažba, na stěnách keramický obklad.

Standardem jsou u montovaného domu plastová okna s dvojskly, případně trojskly v bílé barvě stejně jako plastové vstupní dveře. K domu lze dodat také fotovoltaickou elektrárnu a další doplňky.

Náhledové foto: Apeza.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.