Máte ucpaný odtok v umyvadle? Pomůže alobal nebo tableta do myčky

Odtok

Znáte to, chcete něco umýt ve dřezu a ten se najednou začne plnit vodou. Ucítíte navíc velmi nepříjemný pach. Najednou rychle víte, že je ucpaný odtok a vy budete muset začít velmi rychle jednat. Ne, nemusíte ihned rozšroubovávat celý odtok a čistit kompletně všechny trubky. Jednodušší je vyzkoušet zajímavé triky, které vám nyní nabízíme. Nejde o nic složitého a nebudete potřebovat žádné speciální vybavení.

Kolonie mikrobů

Přesně ty se okolo odtoku vytvářejí. Stejně tak lze hovořit i o velmi nepříjemném pachu. Vše pochází pochopitelně přímo z dřezu, kde se zachycuje spousta různých nečistot. Jde o zbytky jídla, mýdla i vodní kámen, který nečistoty dokáže vázat. Zapomenout nelze ani na stojatou vodu, jež také situaci v negativním slova smyslu podpoří.

Odtok

Foto: Radek Štěpán 

Obyčejný alobal pomůže

Jak? Možná se budete divit. Koncovky a samotné potrubí můžete obalit právě alobalem, aby nedošlo k jejich vychladnutí. Tuky pak nebudou tuhnout a nečistoty se nezachytí v samotném potrubí, ale budou klouzat dál do odpadu. Udržení tuků v teple rozhodně není od věci. Usazovat se prostě a jednoduše nebudou.

Tablety do myčky

Foto: Pixabay

Odblokování ucpaného odpadu lze zvládnout i svépomocí

Určitě, ideální je využít chemické reakce. Nejčastěji se doma sahá po směsi vinného octa a sody bikarbony. Jinak jsou vynikající také tablety do myčky. Pokud je odtok ucpaný, vezměte právě tabletu do myčky a zalijte ji horkou vodou. Postupně by měla ucpané místo protlačit a vy budete mít odtok zase čistý. Navíc by neměl ani tolik páchnout.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk   

Náhledové foto: Radek Štěpán

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.