Využijte gumovou podložku pro svůj robotický vysavač

Robotický vysavač

Nabíjejí se delší dobu a úplně samy, a jsou vhodné pro osoby, které žijí v bytě s omezenou úložnou kapacitou. Čili jsou mnohem rozumnější než obrovské a neskladné vysavače. Přestože jsou robotické vysavače úžasné, mají i několik nedostatků. Například mohou mít skutečný problém s pohybem z místnosti do místnosti v případě, že narazí na prahy nebo hrany ve vchodu. Naštěstí existuje jednoduché řešení.

Gumová podložka. Funguje, nebo ne?

Zkuste použít gumovou podložku, která pomůže vašemu robotickému vysavači přecházet z místnosti do místnosti. Několik lidí dokonce i doporučuje využití elastických rohoží, které se položí přes vaše prahy v místnosti, aby se vysavač mohl efektivně dostat přes vchody. Snadno ji položte přes prahy nebo jakoukoliv jinou překážu na zemi, aby se zařízení mohlo snadněji dostat tam, kde je nepořádek.

Takto bude moci uklízet všude, i když nejste doma. Umožněte svému pomocníkovi se nabít a jít do práce! Ovšem jestli tato pomůcka opravdu funguje, nevíme s jistotou. Ale výrobci u některých robotických vysavačů sami uvádějí, že by měl překonat 1,5-2 cm vysoké překážky, pokud jsou hrany mírně zešikmené.

Dalším tipem pro přejezd překážek je zakoupení nájezdové rampy. Jde o dřevěné, plastové, kovové nebo gumové nájezdy, které mají vhodný náklon. V případě, že budete renovovat podlahy, můžete zároveň snížit prahy, což také výrazně pomůže.

Další tipy pro robotické vysavače?

Aby váš malý robot co nejlépe uklízel, měli byste se ujistit, že na podlaze není nic, co by nechtěně nasál, jako jsou hřebíky, kancelářské sponky nebo zbytky papíru – na to není připraven. V případě, že používá optický senzor, zkuste úklid podlahy naplánovat na dobu, kdy je v místnostech, které potřebujete vyčistit, světlo.

Kočka na koberci
Foto: Pixabay

Buďte navíc opatrní, aby nevysál vodu nebo tekutinu, takže v případě, že míří do vlhké koupelny, nebo vám spadlo na podlahu v kuchyni pití, zasáhněte dříve, než se spustí program u vysavače. Rovněž myslete také na to, že ohraničené koberce třásněmi musíte srolovat – nepokoušejte se riskovat, že by je vysavač přejel.

Zdroje info: insmart.cz, ceskestavby.cz

Náhledové foto: Pixabay