Malířské práce v interiéru řešte svépomocí

Vymalovat si vlastní byt anebo dům není nijak náročné a spousta lidí volí vymalování svépomocí. Určitě je třeba počítat s tím, že malování zabere velkou porci času a občas při něm utrousíte i nějaké to peprné slovo. Přesto bude ale výsledek v podstatě stejný, jako je tomu u profesionálního vymalování pokojů a vy za celkový proces nezaplatíte ani korunu. Maximálně dáte něco svým kamarádům anebo rodinným příslušníkům. Tyto platby ale budou v naturáliích…

Obstarejte si ty správné malířské potřeby

Než se vydáte na nákup, měli byste si sepsat, co vlastně budete potřebovat rpo malířskou proměnu vašeho bydlení. Ideální je následující seznam:
–                     nastavitelný váleček ( s teleskopickou rukojetí)
–                     klasický malířský váleček
–                     malířský štětec větších rozměrů pokud nestačí jen malířské válečky
–                     malý malířský štětec na detaily
–                     krycí pásky na přechody
–                     penetrační přípravek
–                     bílá barva
–                     jiné malířské barvy
–                     ochranné pomůcky, popřípadě malířské pracovní rukavice

Jaké malířské práce je nutné řešit

Celkový součet malířských prací se odvíjí především od toho, jestli malba pokojů realizována v novostavbě, anebo v některém interiéru, který se maluje již poněkolikáté. Novostavba je z hlediska malování mnohem ideálnější. Stačí pouze nanést penetraci a začít malovat. U starších bytů anebo domů se musí nejprve namydlit zdi a potom sloupnout staré nátěry. Často se jedná o spousty různých vrstev.

Malířské barvy a vše okolo nich

Vybrat do interiéru musíte nejprve penetraci. Penetrace před malováním je velmi důležitá. Bez penetrace Primalex nanášíme ve velkém množství a vypadá to, že stěny doslova žerou barvu. Druhou vrstvou je Primalex. Kupte určitě Primalex Plus. Ten je oděru vzdorný. Primalex Standard se kupuje spíše jako podkladová vrstva. Cenově ale nejsou oba typy barvy rozdílné, a tak je výhodnější varianta Plus. Barevné variace je ideální nechat si přímo namíchat. Vzorník barev Primalex budete mít k dispozici na každé prodejně barev. Jiné značky barev určitě nedoporučujeme, jelikož se nemusí jednat o dostatečně kvalitní barvy.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.