Koupelna

Malá koupelna: Jak ji opticky zvětšit?

Máte malou koupelnu a rádi byste, aby aspoň opticky vypadala větší? V dnešním článku vám dáme pár rad, jak vytvořit opticky větší a zároveň příjemnou koupelnu.

Světlé tóny

První radou, jak opticky zvětši jakýkoliv prostor, tedy i koupelnu je volba světlých barev stěn místností. V případě koupelny volba světlých obkladů. Světlé barvy totiž místnost prosvětlí a zaručeně opticky zvětší. Dekory obkladů volte spíše jednobarevné nebo zkombinujte jen pár barev. Nejen, že v jednoduchosti je krása, ale na malém prostoru je i zbytečné míchat mnoho barev dohromady. Koupelna by mohla působit roztříštěným dojmem a ne celistvým.

Nepřehánějte to s dekory

Jak ozdobit malou koupelnu, abyste místnost zbytečně nepřeplácali? Vybírejte dekory, kterou nebudou příliš výstřední a barevné.  Pokud máte v koupelně sprchový kout, můžete si v těchto místech dovolit více vzorovaný dekor, který na této ploše více vynikne než na ostatních místech koupelny. Naopak například u umyvadla do koupelny volte jednobarevné obklady, protože už samotné umyvadlo je dominantním kusem. Navíc vedle umyvadla budete mít pravděpodobně i ručníky, které opět nějaké místo zaberou. Co se týká dlažby, volte také jednoduchý styl zapadající do celkového stylu koupelny. Můžete zvolit například imitaci dřeva. Tato imitace bude působit velmi přirozeně. Výbornou volbou je severský styl. Vyznačuje se hlavně přírodními materiály a barvami, kterými odkazuje právě přírodu a jednoduchost. Imitování dřeva na dlažbě tak do něj bude skvěle zapadat.

Zrcadla do koupelny

Koupelnové zrcadlo je takovou třešničkou na dortu.   Koupelna bez zrcadla jakoby ani nebyla koupelnou.  Na zrcadle se můžete vyřádit a zvolit třeba více ozdobný rám. Samotné zrcadlo zvětší opticky prostor a zdobený rám nahradí veškeré dekorace nebo koupelnové sestavy, které jste si chtěli do koupelny pořídit, ale kvůli nedostatku místa nemůžete. Nebojte se tak ani módních trendů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *