Myčka

Inovace myček

Vývoj a inovace myček se za posledních let moc dopředu neposunula. K větším změnám vnitřního uspořádání došlo pouze u příborové zásuvky.  Několik let se totiž u myček řešila jen spotřeba vody a energie. Současné, letošní myčky však nabízí i další vychytávky.

Myčka v každé domácnosti

V dnešních domácnostech už ve většině případů myčka nechybí a to jak vestavná myčka nebo třeba tlakové myčky. Tento spotřebič se pak mění jen ve chvíli, kdy už je to nezbytně nutné. Myčku si lidé volí zejména podle spotřeby vody a energie. Výrobci se opravdu snažili a spotřeba nenovějších myček je 7,5 litru a se řízenou spotřebou i 6,5 litru. Hluk, který tento spotřebič produkuje, se dostal na 42 decibelů. Další faktor, který stojí jistě za zvážení je kvalita sušení nádobí. Dále je také dobré se zaměřit na řešení košů a příborových zásuvek. Volte takové rozmístění, abyste koše co nejlépe využili.

Chytré koše

Koše dnešních myček se dají různě přestavovat, přesouvat nebo dokonce vyjmout a místo nich do myčky vložit velké kusy nádobí jako jsou například hrnce nebo plechy. Umýt můžete třeba i hračky, děti je totiž velmi rádi zapatlají. Naopak se nedoporučuje umývat dřevěná prknénka a vařečky. Při mytí se totiž mohou do pórů dřeva dostat bakterie a to určitě nechcete. Dřevěné nádobí se může v myčce také rozpadnout a to především lepené dřevěné věci. Speciální vychytávkou jsou držáky na sklenice od vína, což určitě milovníci vína ocení.

Nepříjemné zbytky vody

Řadu let se majitelé myček potýkali se zaschlými kapkami vody na skleněném nebo plastovém nádobí.  V některých případech totiž nefungují ani čistící tablety do myčky. Plastové výrobky totiž špatně akumulují teplo a následně tak špatně osychají. Výrobci navrhují nyní dvě možnosti, jak sušení zlepšit.  Buď nechat pootevřená dvířka myčky nebo využít technologie Zeolith. Tato technologie využívá minerál zeolit, který je umístěný v plášti myčky. Zeolit se vyznačuje tím, že dokáže absorbovat vlhkost a uvolňovat teplý a suchý vzduch.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *