Lucerny

Lucerny a svícny na zahradu i do domu

Příjemný teplý večer na terase v dobré společnosti a k tomu jen tlumené světlo lucerny, které ještě více povznese romantickou atmosféru. Lucerny a svícny však nejsou jen čistě letní nebo vánoční záležitostí. Dají se využít celoročně jako krásná dekorace v interiéru i exteriéru.

Zdroj světla i krásná dekorace

Lucerny a svícny dodávají domu nebo zahradě něžnost a zároveň eleganci a útulnost. Venku na zahradě zase lucerny se svíčkami mohou posloužit jako zdroj světla, ne vždy je přece jen přístup elektřiny na zahradách. O tom jakou lucernu či svícen vyberete, rozhodujete vy. Na vás je, jak stylově sladíte zahradní nábytek nebo nábytek v domě s dekoracemi. Možnosti svícnů a luceren jsou v obchodech široké, stačí jen vybrat. Pokud by se vám nabídka žádného obchodu nelíbila, vždy je možnost si lucernu vytvořit ze sklenic, které máte doma a které si sami ozdobíte, jak chcete.

Lucerny ze dřeva nebo skla

Lucerny mohou být buď na pověšení třeba venku na nějakém trámu nebo mohou být pouze postavené tam, kam určíte.Dřevěná lucerna či svícen se skvěle hodí k venkovskému stylu. Lucerny s dřevěnou konstrukcí mívají skleněná dvířka, která umožňují vložení svíčky do lucerny a zároveň chrání svíčku před zhasnutím. Alternativou dřevěných luceren a svícnů jsou skleněné lucerny omotané například proutím. Pokud si však potrpíte na něco méně okázalého, zvolte čistě skleněnou lucernu. Svíčka ve skle docílíte totiž tlumeného světla a vytvoříte tak tu správnou atmosféru pohodového večera. Existují samozřejmě i lucerny s imitací svíčky a to LED lucerničky. Díky této imitaci, nebudete muset svíčky pravidelně vyměňovat.

Kovové lucerny

Lucerny s kovovou konstrukcí a skleněnými výplněmi budou zase působit velmi elegantně na terase nebo také před vašim domem. Na výběr je spousta velikostí. Kovové lucerny jsou však poněkud větší investicí než skleněné nebo dřevěné. Pro povznesení slavnostní tabule nedělní večeře můžete zvolit kovové svícny, které působí též velmi honosně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *